Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért foglalkoztatja az...

Miért foglalkoztatja az embereket valaki más elhízása?

Figyelt kérdés

Nincs mit szépíteni rajta, jócskán kövér vagyok, ez tény. Én nem foglalkozom azzal ki hogy néz ki a munkahelyen, utcán, mégis kollégákkal is időről időre előjön a téma, kérdezgetnek hol finoman, hol kevésbé finoman, tanácsokat adnak (amikor nem kérte senki). Itt az oldalon is azt látom, hogy csomó kérdést írnak ki emberek, hogy "úristen, hogy mernek a kövérek így vagy úgy öltözködni?", meg "ugye titeket is zavar egy kövér kolléga" én pedig értetlenül állok ezek előtt, mert bennem sose merül fel, hogy hogy mer egy sovány, izmos, ilyen-olyan ember bármit csinálni.


Ez vajon azért lenne mert a kövérség egyből látszik és így anélkül is meg lehet ítélni a másikat hogy ismernénk vagy beszélnénk vele?



2022. júl. 12. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Az emberek szeretnek belepofázni mások életébe. Meg okoskodni, és magukat felsőbbrendűnek beállítani...
2022. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Minden más is foglalkoztatja, csak téged ez érint, ráadásul rosszul. Mindenbe beleszólnak, mindenről van vélemény, mindenről lehet okoskodni, lenézni a másikat, erőt meríteni abból hogy másnak rosszabb mint neki.
2022. júl. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

ha baszogatásról van szó a kövérség különösen periférián van, meg így az egész body shaming, én sem értem, mert egyre több kövér ember van, úgymond nem újdonság, megszokhatnák már az emberek, ugyanúgy mint a homoszexuálisakat(nyugi, csak egy példaként írtam, mielőtt őket meg mindenki bevédi)

én sem vagyok rasszista vagy homofób, nem érdekel ki hogy öltözik vagy hogy néz ki, mit csinál otthon, engem mégis mindenki ki tud oktatni vagy leszólni

2022. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Egy vékonyabb alkatú ember akárhogy öltözik, nem néz ki úgy, hogy mások gusztustalannak érezzék. Egy kövér valaki, akiröl lóg mindenfelöl a háj, még becsomagolva is elég rossz érzést kelt, ha meg alig öltözötten mutogatja is, attól a legtöbb ember rosszul lesz.
2022. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

Tény, a mai társadalom okádék, DE egy igaz.. ha valaki kövér azt sugározza, hogy:


-Nincs akarat ereje!

-Nem érzi jól magát a bőrében!(Tisztelet a kivételnek, de sokan boldogságként élik meg, ha számukra finomakat ehetnek, magyarán ez egy függés esetleg depresszió, hogy ételekkel pótolják a hiányosságukat, illetve kémia, mint pl. a csoki vagy az alkohol, endorfint szabadít fel a testben, ezért lesz az ember függője!)


Az, hogy téged felháborít, hogy mit gondolnak rólad, mint kövér emberről..- ebből is látszik nincs önbizalmad és igen is zavar a súlyod, HA nem zavarna akkor valószínű fel sem tetted volna a kérdést és nem bosszankodnál ezen, nem igaz?


Viszont a mozgás szintén endorfin löketet ad, ha pedig látod a javulást/változást akkor még jobban doppingol.

Hidd el a sikerekhez kell a kisugárzás, valószínű neked azon is kell gyúrnod. “Ép testben ép lélek.”


Én is voltam túlsúlyos, de mióta teszek az egészségemért( Mert ugye a kövér ember nem mondhatni egészségesnek, főleg ha hosszútávon így marad-cukorbetegség,magasvérnyomás és ezek csak az alap tűnetek, hosszútávon stroke, szívmegállás,cukorbetegségnél ha nem figyelnek oda amputáció és még sorolhatnám..) ezerszer jobban érzem magamat a bőrömben. A kisugárzásom is sokkal jobb. Nem mellesleg nyugodtabb vagyok, mert a felesleges stresszt nem az evésben hanem az edzésben adom ki, ennek meg hosszútávon sok pozitív oldala van.


Szerintem ne itt írogass, de tényleg. Kezd el magaddal foglalkozni és ne másokkal, mert megéri….

2022. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem mindenki jobban tenné, ha a saját súlyával és egészségével foglalkozna, pláne, ha a kutya sem kérte ki a véleményét.

Ha sovány lennél, azzal is lenne, aki beléd áll.

Küldd el őket f@szba.

2022. júl. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Látod a 4-es meg az 5-ös tökéletes példája az intoleráns, ki ha én nem megmondóemberek szélesen ostoba fajtájára.
2022. júl. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kedvencem a rokonságom.


Alapból ha meglátnak az első mondat az, hogy "Te fogytál" vagy "Te híztál" mintha a világ legfontosabb kérdése lenne.


Hozzá tenném olyan mondja, aki kórosan túlsúlyos. Sosem volt nádszál, de volt, hogy megláttam és nem ismertem meg, amikor meg leesett, ki az akkor néztem, hogy milyen kib@szott kövér lett.


Én mégsem ezzel jöttem, hogy "hú b+ se kib@szottul elhíztál mint egy disznó"...

2022. júl. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
Lehet, h nem lesz népszerü a válaszom, de engem pl. azért, mert a minél teltebb nők jönnek be. Így ha egy ismerős nő hízik, akkor az extrán felizgat.
2022. júl. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem kell annyira túlgondolni.

Minden munkahelyen szeretnek pletykálni, kibeszélni másokat. Akinek van feleslege azt azért, a tetováltat hogy hogy néz ki, "én biztos nem csináátatnék", a hosszú hajú pasi tuti meleg, láttátok már csajjal? A vékony miért nem eszik? Csak a kutya játszik csonttal. Stb.

Semmi se jó nekik. Ha vékony lennél az lenne a baj. Ha szolidan öltözködnél egy prűd pitsa lennél. Lehetne még sorolni..

Le kell sz4rni.

2022. júl. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!