Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy nem tudom...

Normális, hogy nem tudom annyira komolyan venni túlsúlyos emberek tanácsait?

Figyelt kérdés

Van pár túlsúlyos ember a környezetemben (ismerős, magántanár, kolléga), akik gyakran adnak tanácsot mindenféle témában, köztük életvezetésit is.


Viszont ilyenkor mindig azon gondolkodom, hogy ha ennyire okosak, miért nem fogynak le.

Alapvetően nem lenne problémám a kövérekkel, de mégis fura, hogy olyanok okoskodnak kitartásról mondjuk, akik 20 éve túlsúlyosak.



2022. júl. 14. 09:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, nálad mi számít túlsúlyosnak, így csak általánosságban lehet válaszolni.


Miért nem fogynak le? Lehet, hogy megtanulták ignorálni azt, mit gondolnak mások a külsejükről.

Azt kérdezed, miért ad olyan tanácsot, akiben nincs olyan megfelelési kényszer, mint benned. Hát, ezért lehet komolyan venni.

2022. júl. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem biztos hogy hülye csak azért mert túlsúlyos

Lehet jó rálátása dolgokra, élethelyzetekre stb

Egészséggel kapcsolatban is adhat jó tanácsot. Ezt nem befolyásolja hogy ő hogy néz ki.

Nem fogy le mert lusta, nem elég kitartó, vagy olyan gyógyszert szed vagy betegsége van stb

1000 oka lehet

Attól még nem biztos hogy nem látja jól a dolgokat és tud hasznos tanácsot adni.

Nekem diabetológiára kell járnom, az orvosom egy kB 150 kilós nő aki az étrendről beszél nekem, mit lehet, mit nem, stb hogy jó legyen a cukrot és elinduljon a fogyás és mik azok az élelmiszerek amiket ehetek és mi az amit nem

Most akkor én se hallgassak rá mert kövér?

2022. júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1:

soha nem fogom megérteni, a hozzád hasonlókat mi vezérli, mikor érdemben semmire nem reagálnak, de idehánynak vmi pszichoblablával nyakon öntött mellébeszélő üres fecsegést. nagyon unatkozhatsz 2 kávéfőzés között az irodában...

2022. júl. 14. 09:31
 4/15 A kérdező kommentje:

2:


"Attól még nem biztos hogy nem látja jól a dolgokat és tud hasznos tanácsot adni."


ez igaz, ezzel nem is lenne gond. csak hogy ők jellemzően másban sem kitartók, mégis arra papolnak, hogy kell küzdeni stb. :D


"Most akkor én se hallgassak rá mert kövér?"


ezt így nem mondanám, de én tuti elgondolkodnék azon, hogy vajon azért kövér, mert lexarja, vagy nem ért szakterületéhez.

2022. júl. 14. 09:35
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, ha szerinted offoltam, nyugodtan jelentsd a válaszomat.


De inkább azt javasolnám, olvasd el még egyszer. Szerintem világosan kifejtettem a választ a kérdésedre, amennyit ennyi részlet alapján lehet.


Az már a kérdésedből is kiderült, hogy a projekció erős nálad, amit a nekem szegezett támadásod is megerősít. Inkább nyugodj le, és nézd meg az egészet egy másik nézőpontból.

2022. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Az egyes is teljesen korrekt választ adott. Növessz agyat.
2022. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Rendkívül sekélyes ember a kérdező ha nem tudja elválasztani a külsejét valakinek a mondanivalójától. Bármilyen hihetetlen, "csúnya" emberek is gondolhatnak jó dolgokat és "szép" emberek is lehetnek buták.
2022. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

4:


sztem sürgősen keress fel egy pszichiátert :D igazából különösebben nem hat meg, h leveleket írkálsz,h öljem meg magam, de nem szeretnék hozzád hasonlókkal találkozni az utcán. egyszer egy pénztáros bunkó lesz veled, aztán kést rántasz.


viccen kívül mondom, hogy nézz a környékeden egy jó szakembert.

2022. júl. 14. 09:39
 9/15 A kérdező kommentje:
*az utolsó válaszolom az azóta törölt 4esnek szólt.
2022. júl. 14. 09:45
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem normális. Az intelligencia, hozzáértés, tapasztalat nem a súlytól függ.

Sekélyes, ha jobban hallgatsz vkire, csak azért mert jobban tetszik a külsője.

2022. júl. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!