Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szemtelen voltam, hogy nem...

Szemtelen voltam, hogy nem adtam borravalót?

Figyelt kérdés
Tegnap internetkávézóban valami 680 oldalt nyomtattattam ki és kértem spirálozzák össze, természetesen minden pénzbe került a nyomtatás és spirálozás is. Mindösszesen 13.890 forintot fizettem. 15.000-ezret adtam oda 3 darab 5 ezresben. Összesen 1.110 forint a visszajáró, én nem mondtam, hogy valamennyivel kevesebbet adjon vissza a lány, ugye ez azt jelenti, hogy nincs borravaló. Szemtelen voltam, hogy visszakértem mind az 1.110 forintot vagy semmi gond ezzel, az visszajár, esetleg illett volna hagyni ott borravalóra valamennyit?

2022. júl. 14. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem szíved joga. Nem feltétlenül "kell" ilyen helyen, mint mondjuk egy futár esetében vagy mondjuk egy étteremben. Nem gondolom illetlenségnek. Ennyi erővel minden üzletben/boltban hagynunk kéne borravalót :)
2022. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Alapvetően nem szemtelenség, de én tuti nem kértem volna 110 forintot.
2022. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem, a nyomtatás-köttetés nem "borravalós" tevékenység. Gondolom a könyvesboltban vagy a közértben sem adsz, azért sem vagy szemtelen.
2022. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Borravalót a nyomtatáskor? Fel nem merül! Örüljenek, hogy ilyen jó üzletet csináltak!
2022. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Max. vendéglátóhelyen nem kérem el a teljes visszajárót, de ott is csak akkor, ha valami miatt nagyon elégedett voltam, visszajáró vendég vagyok és mindig jófejek, kutyával megyek kutyabarátnak hirdetett helyre és vele is jófejek. Nyomtatásért eszembe nem jutna borravalót adni, így sem olcsó, nagyon ritkán van ilyen szolgáltatásra szükségem, tehát nem leszek visszajáró vendég, nem tesz hozzá semmi pluszt, ami növelné a szolgáltatás értékét, és azért a pénzért én is megdolgozok, és nem kapok borravalót, mert nem olyan a munkám. Inkább ő a pofátlan, ha nem ad vissza rendesen.
2022. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pizzériába visszajáró vendég vagyok. Ismernek. Mindig hagyok ott 400-500 forint borravalót. Egy példa: Legutóbb 2100 forintos pizzát ettem. 3 ezerrel fizettem. 2500-ból kérek vissza. 400 forint borravalót adtam.
2022. júl. 14. 17:46
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Az vendéglátás, ez meg nyomtatás. Semmi közük egymáshoz.
2022. júl. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem voltál, mivel nyomtatni mentél, nem "fogyasztani", így nem elvárás a borravaló.
2022. júl. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%
Az a sövény jóóó alacsony:DDD
2022. júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!