Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzi mindenki égető...

Miért érzi mindenki égető vágynak azt, hogy közzé tegye a Facebook-on vagy Instagram-on, hogy éppen mit csinál, kivel csinálja és, hogy hova megy, hova tart?

Figyelt kérdés

2019. aug. 12. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert... Várjál, nem is érzi mindenki égető vágynak.
2019. aug. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Csak jól esik megosztani másokkal. Ennyi.
2019. aug. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom felvágás is, meg pótcselekvés.

Én se tudom felfogni miért jó amúgy, én összesen 2story-t osztottam meg instan is, pedig 21éves vagyok, elvileg benne kéne lennem. Én nem is akarom, hogy mások tudják hova megyek és kivel.

De szerintem akik így megosztják meg minden, nem annyira vidám meg fancy az egész, mint amennyire azon az egy beállított képen látod, amit lehet 30percen át fotóztak a barátnők vagy akárkik.

2019. aug. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Azért, amiért te égető szükségét érezted annak, hogy ezt a kérdést feltegyex.
2019. aug. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Mert ettől érzik magukat valakinek. Fontosnak, menőnek.

Ezzel bizánygatják, hogy mennyire jó nekik.

Tudod, régen volt olyan mondáhy: hogya kinek nincs facebookja az nem létezik.



Erről, amúgy az egyik főiskolai tanárnőm jut eszembe. A facebookon csodás boldogságot ábrázoló képek, esküvő stb. Közben meg ott sírt az iskola parkjában, mert átverték,csalták, elhagyták.

2019. aug. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*mondás
2019. aug. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Hát, 200+ facebook ismerősöm közül kb egy tucat szokott ilyesmit megosztogatni, szóval úgy tűnik, a gyakorlat már az alapfeltevésed sem igazolja vissza.

Másrészt az ilyen emberek azok akik anno facebook előtt élőben pletykálták mindenkinek állandó jelleggel hogy mikor mi és hogyan történt velük. Semmi szokatlan nincs benne, csak épp ezt manapság megtehetik online. Ennek az oka pedig ezer meg egy lehet, szociális interakciók hiánya a való életben, pótcselekvés, felvágás, online függőség, stb.

2019. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Mer a k*csög média agymosásának hála mindenki azt hiszi magáról, hogy celeb, oszt bárkit is érdekel. Meg az emberek imádnak dicsekedni, sokszor olyan áron is, hogy elferdítik a valóságot. Gyűlöletes jelenség, nem csinálom, nincs facebookon sem, de más facebookján mutatott már ilyeneket.
2019. aug. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

1. Nem mindenki érzi annak.

2. Vannak emberek, akiknek olyan ismerősei vannak, akikkel TÉNYLEG érdeklődnek egymás iránt.

3. Kvázi erre valóak az említett oldalak.


Írom ezt úgy, hogy kb. 3-4 évente szoktam posztolni, de soha nem értettem, hogy egyeseket miért zavar az, ha valaki aktív user.

2019. aug. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A posztolás csak egy lehetősèg a közössègi médiàban amit lehet használni vagy hanyagolni. Valakinek életértelme a posztolgatás valaki meg sosem posztol. Én elfogadom ha valaki ilyen mert egyszerűen csak továbgörgetek vazy némítom. Ha a posztolgatásban leli az értelmét én nem gátolom.
2019. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!