Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is úgy gondolja, hogy...

Más is úgy gondolja, hogy manapság már az öregedés is egyre jobban kitolódik, később kezdődik (szerencsére)?

Figyelt kérdés
Egyrészt egyre többen érik meg a 80 feletti életkort, másrészt a mai 80 évesek nagy része szerencsére olyan állapotban van, mint kb. 30 éve a 65 körüli emberek, legalábbis ezt tapasztalom.

2022. júl. 17. 00:37
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
18 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Munka függő.

Mennyire figyel az egészségére.

2022. júl. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%

Ez azért sokmindentől függ. Genetika, az embert ért stressz, életmód, társadalmi helyzet... Általánosságban nem lehet erről beszélni.


Van olyan ismerősöm, aki 26 évesen a ráncokkal küzd, én meg 31 évesen a pattanásokkal. Van olyan, aki ugyanannyi idős, mint én, és őszül, cserébe én meg kopaszadok...


De az is sokat számít, hogy amit a természet adott, ki hogy éli meg.

2022. júl. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

2. Te mivel foglalkozol?

Napi hány órát dolgozol? Panelban vagy kertesben élsz és az ismerősöd?


Pusztán kíváncsi vagyok.

2022. júl. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%

Csoportvezető vagyok egy multinál, ismerősöm ha jól tudom, főállású anya. :)

8-12 órát dolgozok, napi rendelésektől függ (viszont rendszeresen dolgozom hétvégén is, ha számít).

Én kertesházban élek, ismerősöm fogalmam sincs.

2022. júl. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok mindentől függ, ahogy előttem is már leírták.

Egészséges életmód. Ne dohányozzál, ne használjál drogot, alkoholt se vagy csak nagyon ritkán.

Stressz mentes életmód, bár szerintem ezt a mai világban elég nehéz el kerülni. Fontos hogy olyan munkahelyed legyen, amit szeretsz csinálni.

Kerüld az éjszakai munkavégzést. Egészséges táplálkozás. Folyamatos sportolás. Sok gyaloglás. Tanuljál meg meditálni, Tai-chi, vagy Qigong.

Tanuljál mindig új dolgokat, ezzel az agyadat is fejleszted, hogy ne épüljél le szellemileg. Költözzél vidékre, lehetőleg természet közeli helyre. Különböző gyógynövények szedése. És még nagyon hosszan lehetne írni.

Érdekeség képen, ezt olvassátok el. Állítólag a feljegyzések eredetiek. Többen meg vizsgálták már, az iratokat. Nem kizárt hogy tényleg élt, ilyen sokáig, ez az ember. De ezt mindenki döntse el saját maga.


Li Ching Yuen

Gyógynövényszakértő


[link]


[link]

2022. júl. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Nem annyira, de részben észlelhető. A magyarok mondjuk eleve egy tunya, elhízott nép, akik csak pacalban tudnak gondolkodni, tehát őket kevésbé érinti a nagyobb életkor.
2022. júl. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos van realitása az észrevételednek.

Speciel, utálok élni!

Nekem nem élet az, hogy folyamatos bizonytalanságban leshetem életem végéig, hogy az ügyeletes hülye miként fog ébredni holnap - és mit agyal ki, hogy tovább nehezítse az életemet.

Azzal sem vigasztalódhatok, hogy életem alkonyán elérhető lesz egy olyan egészségügy, amelyik ténylegesen a beteg emberek gyógyulásáért, kínjaik enyhítéséért van, - mert ha úgy tetszik, lényegében nincs is egészségügy!

Nem tudok egészségügyként tekinteni egy olyan szervezetre, amelyik csak egy pénznyelő fantom, - fizeted míg élsz és amikor szükséged lenne rá, akkor leráz, elhajt, hárít vagy olyan természetességgel hagyja figyelmen kívül a személyes érdekeidet, mint ha nem is léteznél.

Speciel, már az sem érdekel, ha holnap nem ébredek fel, - annyit várok csak el a sorstól, hogy amikor eljön az időm, akkor ne szenvedjek!

2022. júl. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!