Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet elfogadni az...

Hogy lehet elfogadni az öregedést?

Figyelt kérdés
Májusban leszek 32 éves, ami számomra annyira idegen, és fel nem fogható. Úgy érzem, mintha 10 évvel korábban járnék, valahogy túl gyorsnak érzem az idő múlását. Viszonylag szerencsések a körülményeim, legalábbis nagyrészt elégedett vagyok, nem vágyom sokkal többre, mint amim van, viszont ezzel nehezen tudok megbarátkozni. Talán a hiúságom is erősen benne van, félek, hogy elcsúnyulok, megráncosodok, megereszkedik a bőröm, stb. Amennyit tudok, megteszek, hogy ezeket késleltessem, fiatalabbnak is tűnök a koromnál, de akkor is bennem van egy erős szorongás. Most 32 kettőt pislogok 35, aztán mindjárt 40. Mit lehet kezdeni ezzel a korosodás miatti szorongással?
2022. márc. 21. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Pasi vagy nő vagy?
2022. márc. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2022. márc. 21. 23:21
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy jönnek a traumák, az ember egyre kevésbé retteg az öregedéstől, sőt felgyorsítaná azt.
2022. márc. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Hogyan tudtad elfogadni, hogy nem te vagy a világszépe???? Vagy még nem sikerült tudomásul venned?:-)
2022. márc. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Keress olyan embereket (akár a környezetedben, akár híres embereket, akár fiktív karaktereket), akik idősebbek nálad, mégis fel tudsz rájuk nézni, mert fiatalosak, élvezik az életet, egyáltalán nem tűnnek “öregnek”. Így rá fogsz jönni, hogy nem olyan rémisztő ez a kor, mint ahogy te azt most látod.

Én pl. 23 vagyok, mégis egyből az jutott eszembe a kérdésedről, hogy jópár évvel fiatalabb vagy, mint azok a nők, akiket én a leginkább tisztelek, csodálok és irigylek, és még a külsejük is olyan, amit bármikor szívesen elcserélnék az enyémmel (pedig az enyémmel sincs gond vagy ilyesmi). És itt egyáltalán nem celebekről beszélek, akik pl. plasztika árán érték el az “örök fiatalságot”, hanem hús-vér közeli ismerőseimről, akik 40 körül vagy afelett is látványosan élvezik az életet, utazgatnak, buliznak, tanulnak (újabb és újabb képzésekre járnak), építgetik a karrierjüket, sportolnak, új hobbykba kezdenek bele, szerelembe esnek, és közben szemtelenül szépek. :D

Szóval hiába leszel egyre több éves, azért még nem kell eltemetned magad, PLÁNE nem 32 évesen, amikor még bőven előtted áll az élet.

2022. márc. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Én már 54 vagyok. Annyira fura. Fél éve volt egy álmom. Elég részletes volt. Valahogy az is benne volt hány éves vagyok. Felebredve emlékeztem a tortenesekre de valami nem stimmelt. Álmomban 44 éves voltam! Hát igen, valójában nem érzem magam annynak amennyi vagyok. Kérdező! Nehezen lehet elfogadni de ez van.
2022. márc. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Ezek a számok nem olyan fontosak. Mindenki olyan öreg amilyennek érzi magát.

Élvezd az életet, csináld amit szeretsz, valósítsd meg amit még szeretnél és ne rágódj a számokon. Azok csak számok.

2022. márc. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Elutasítás

Düh

Alkudozás

Depresszió

Belenyugvás

2022. márc. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
En 40 leszek de ugy erzem hogy 10 evvel el van tolodva az életem szivesebben lennék inkabb 30
2022. márc. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8 "Alkudozás"

Erről tudnál bővebben beszélni?

2022. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!