Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire kötekedő, buta...

Miért ennyire kötekedő, buta a diplomások nagy része?

Figyelt kérdés

Miért hiszik azt, hogy ők mindent elértek az életben? Miért nem érzik azt, hogy egy cégvezető, milliomos/milliárdos ember sokkal többet elért náluk?


Én is jártam egyetemre, de kevesebbet tanultam, mint középsuliban.


Azért a céget felépíteni sokkal nehezebb volt, mint bármilyen papír megszerzése!!!



2022. júl. 17. 01:33
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Ez nem diplomafüggő, minden rétegben megvan a kötekedő buta réteg. De szerintem ugyanúgy, ahogy jogtalan, hogy azt hiszik, ők többet értek el csak mert van diplomájuk, az is jogtalan, aki azt hiszi, azért mert milliárdos cégvezető ő többet ért el. Mindenkinek más okoz örömet, más jelent sikert, szerintem ha ezt midnenki belátná sokkal jobb lenne :)
2022. júl. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én azt látom, hogy a diplomások nagy részének van egy megtörhetetlen nagy képe a papírukra. Pedig én ezt nem gondolnám igazi sikernek. Seggelni mindenki tud, de amikor gyakorlatban kell használni a tudásod. Na, az a nem mindegy!!!!!!!
2022. júl. 17. 01:38
 3/14 anonim válasza:
92%
Azért nem minden diploma seggelős:) Pl egy matematikus vagy egy filozófus nem seggel, mint pl egy jogász,oda más képességek kellenek. De nyilván, tényleg sok a nagyképű diplomás, de szerintem a nem diplomások között is sokan nagyképűek.Szerintem fel kelelne ismernie mindenkinek, hogy mindenhez más más képességek kellenek, és egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál.
2022. júl. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3


Igen, valami ilyesmi a dolog. Tanuláshoz is kell egy képesség. Azért ismerek olyat is, akinek az érettségi se jött össze.


De nem gondolom, hogy erre kellene nagyképűnek lenni.

Ma már rengeteg tanulást segítő technika és tananyag van fent.


Viszont azt senki nem fogja neked megmondani, hogy hogyan vezess egy céget!!!!!

2022. júl. 17. 01:46
 5/14 anonim válasza:
89%
Azért arra is vannak midnen féle segítő könyvek, stb :) Tanácsadás, ilyesmik. De szerintem attól,hogy valamiben van segítség az nem ér kevesebbet mint amiben nincs. Azért iylen sikeres faj az ember, mert képes kommunikálni, és segíteni egymásnak :) Ne törődj azokkal, akik leszólnak vagy nagyképűek, de szerintem figyelni kell, hogy fordítva se essen az ember ebbe a hibába.
2022. júl. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igaz
2022. júl. 17. 01:52
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont azt senki nem fogja neked megmondani, hogy hogyan vezess egy céget!!!!!"


De igen. Óriási irodalma van.

2022. júl. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Mindenki ugyanannyit tett le az életben x idő alatt a kérdés csak , hogy mit én nem tartom a diplomát nagyobb dolognak , mint mondjuk elmenni Buddhistának vagy felnevelni 2 gyereket
2022. júl. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevezném butának a diplomásokat , de nagyon minimálisan van köze az intelligenciának hozzá persze ez az oktatási rendszer dogmatikussága miatt van , hogy a lexikális tudást istenítik.
2022. júl. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Képtelenek feldolgozni, hogy nem mindenkinek érték az, amibe ők - sokszor teljesen feleslegesen - éveket öltek. Nem attól lesz valaki életre való, rátermett x számú és jellegű feladatra, hogy milyen papírjai vannak, - de erről egyszerűen tudomást sem akarnak venni, hogy ez így van. A munkáltatói oldal legújabb kori mentalitásának köszönhetően pedig odáig jutottunk mára, hogy egy mezei borítékragasztótól is "követelmény" a diploma az n számú felsőfokú idegen nyelv ismeretével megspékelve, - ezzel adva alájuk a "felsőrendűség" hamis érzetét. Nem csoda, hogy idővel sokuk el is hiszi magáról ezt - és el is kezd úgy viselkedni, mint ha ez igaz lenne. Nem vitatom el mások tanulmányi eredményeit, de amikor elkezd ebben a szellemben megnyilvánulni a környezetemben egy diplomás ember, akkor megvetést érzek iránta, - bármit is tesz, nem lesz értékesebb előttem ezután, mint ezt megelőzően volt.
2022. júl. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!