Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha vkit trauma ért, mikor...

Ha vkit trauma ért, mikor múlik el utána a félelem, rettegés? pl megharapta egy kutya, vagy motorbaleset volt, vagy megverték, megerőszakolták?

Figyelt kérdés

Mikor nem fél már az alany a kutyáktól, vagy mer már motorra ülni, vagy nem ijed meg, ha szembejön vki, aki hasonlít ahhoz, aki traumát okozott?

Amikor úgy a félelmet "bekapcsolja" mindig valami.


Vagy egyáltalán mitől mulna el?

Nekem pl a kutyáktól való félelmem 10 éve tart. (Nem merek kint lenni az utcán pl mikor estefelé jönnek tömegszámmal a kutyasétáltatók, mert kb senki nem tesz a kutyákra szájkosarat.)

És azért vannak nagyobb traumák is.



2022. júl. 17. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Embertől függ. Te például félsz a kutyáktól, haveromnak majdnem letépte a kezét egy, s egyáltalán nem tart tőlük. Balesetem nekem is volt, igaz, csak utasként, de egyáltalán nem tartok tőle, míg másik barátom alig mer autóba ülni. Attól, hogy egyszer szar dolog történt, még nem kell félni az egész koncepciótól. De persze ezt nem mi döntjük el, embere válogatja. Te lehet egész életedben így maradsz már, van ilyen.
2022. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Ez egyeni kerdes. Harapott mar meg kutya nem egyszer, igaz nem kellett varrni meg semmi, kisebb serulesek voltak, amolyan figyelmezteto. Kiveve 1-et meg gyerekkoromban, akkor az arcomba, szemembe kapott egy nemetjuhasz, de erre meg nem igazan emlekszem. Mindig voltak nekunk is kutyaink, most is vannak kutyaim, 1 percig nem feltem toluk, nem ert trauma, csak tanultam belole, a kutyak testbeszede mindent elarul. Nem ugy van, hogy boldogan csovalja a farkat, orul, majd a torkodnak ugrik, figyelni kell a jeleket.


2 eve biciklivel olyat estem, hogy eltort 3 helyen a bokam, azota is vigan biciklizek, nem erdekel. Lepcsorol is estem olyat, hogy 1 hetig nem tudtam rendesen jarni, most akkor ne lepcsozzek? Ez fejben dől el.


Autobalesetem nem volt, de joparszor nem sokon mult, kivago elozo kamion, figyelmetlen kanyarodo, nem adjak meg az elsobbseget, őz nem egyszer ugrott elem, meg hasonlok... ugy vagyok vele, hogy nem erdemes emiatt rettegesben elni. Vannak balesetek, barkivel elofordulhat, ez benne van a pakliban. Az elet megy tovabb.

2022. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem sohasem múlik el. Engem egyszer megvertek, és csak a szerencsén múlt az életem. Hogy fogom feldolgozni, sehogy mindennap a bosszúra gondolok. Persze a társadalom, meg a munka mindennapi tevékenységek elűzik a gondolatokat. Aztán, amikor hazamegyek előjön! Ennek már több, mint öt éve. Bosszút fogadtam és meg is fogom tenni, azt amit meg kell tennem végzezni fogok mindenkivel, aki benne volt az utolsó nyamvadt hamis tanún keresztül, a korrupt rendőrség tagjain keresztül, mindenkit el fogok intézni.


Akkor majd megnyugszom, békét lelek legbelül. Addig, amíg nem állok bosszút biztos hogy nem harcolni fogok legbelül magammal.

2023. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
utolso szerintem nem itt kene gyilkossagot tervezni..💀💀
2023. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!