Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire súlyos sérüléssel...

Mennyire súlyos sérüléssel járhat egy nem halálos kimenetelű motorbalesetet?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy egy motorbalesetben milyen sérüléseket szenvedhet a járművet vezető személy abban az esetben, ha nem ütközik össze más járművekkel és szakszerű, motorversenyzők által is használt ruhában ül nyeregbe, valamint a balesetet a nagy sebesség és az út rossz minősége (gördök, kátyúk) okozták? A motoros nem ivott, nem drogozott az eset előtt, csupán összeveszett a menyasszonyával, s ebben a feldúlt állapotban pattant nyeregbe. Egy regényt szeretnék írni, amiben ez az esemény hozza majd el a fordulópontot, azért érdekelne a dolog.

2020. aug. 30. 19:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az autószerelő karaktered már kész?

Most temettük el egy ismerősömet, relatív kis sebességnél tök üres úton bukott, gyakorlatilag ripityára tört az ember.

Másik nyaktól lefelé lebénult, a nyelvét tudja elharapni csak, hogy vége legyen, de az orvosok soha nem hagyják.

2020. aug. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében bármit, attól függően, hogy mennyivel ment.
2020. aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Én hasonló indokkal ültem fel a motorra,2 km múlva elestem,jobb combcsont 3 helyen tört,jobb alkar nyílt törés,jobb oldali bordatörés,orrcsont törés létra vége,fél év mankóval közlekedés.Azóta sántítok....

Ennyi.

Ez 1992 11.24.-én történt.

2020. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Amikor nekem autóbalesetem volt, egy motorbalesetes sráccal feküdtem egy kórteremben. A hungaroringen motorozott, megcsúszott, kb 80-100-nál. Lerepült a motorról. Eredmény:

- agyrázkódás

- leszakadt kisujj az egyik kezén

- megrepedt lép

- vesesérülés (be volt katéterezve, zacskóba pisált)


Viszonylag jól nézett ki ehhez képest 😄

2020. aug. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még nincs kész, de dolgozom rajta. Részvétem az ismerősöd miatt, nálunk a családban is sajnos volt temetés (szüleim hunytak el a tavaly), emiatt nem gördült tovább az autószerelős sztori. Én mondjuk egy könyök-, térd-és bokatörésre gondoltam csak és egy pár hozsolásra az arcon vagy egy orrtörésre. Ezekhez milyen sebességgel kellene haladnia?
2020. aug. 30. 19:27
 6/17 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, ha megjérnélek elmagyaráznád nekem, hogy mi az a "létra vége"?
2020. aug. 30. 19:29
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
52,6 km/h-val, egy tizeddel sem kevesebbel vagy többel.
2020. aug. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

De mit takar a könyöksérülés? Lehorzsolja vagy leszakad a keze?

Kb mindegy mennyivel megy, attól függ, hogy esik el és mire esik rá, hogyan.

Tudok olyanról, aki 50-nál átrepült az elé kanyarodó autón kiterült mint egy hóangyal, aztán amikor magához tért felkelt és hazasétált.


#1

2020. aug. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm anonim az újabb választ. Autók esetében az normális sebesség, a motoroknál az sok vagy kevés? Nem értek annyira a kétkerekű járványokhoz
2020. aug. 30. 19:33
 10/17 dirtboy ***** válasza:
85%

Rajtam minden felszerelés volt akár egy motor versenyzőn.

Annyi hogy én nem nagy sebességnél estem. Egyszer a bükkbe egy kanyar előtt sikerült rámennem egy nyomvályú szélére és el tekerte a motort alattam ami miatt a kanyarba lesodródtam.

Itt kb 60-65el mentem. Sima egyenes avaros részen landoltam,egy hasidom tort el meg egy tükör. Nekem semmi bajom nem lett.

Később volt egy nagyobb esésem,ott egy S kanyarnál első kanyar utáni gyorsítás majd a következő kanyarhoz lassításnál elkezdett pattogni a hátsó kerekem ami miatt nem tudtam bekanyarodni és le sodródtam.

Kb 70-75körül estem,kavicsos árokba vágódtam hasast,karom a mellkasom elé volt húzva.

A fő gond az lehetett hogy voltak elég nagy kövek az árokban így szinte biztos hogy a balkarom az egyiket telibe kapta mert abban mind kettő alkarcsont eltört.A jobbkezem még csak nem is zúzódott nem is fájt.

Ezen kívül térdvédőn keresztül a térdem fájt egy picit meg az oldalam kapott egy zúzódást,pici belső vérzés nyoma volt ultrahangon.

Azóta mindig össze is zipzárazom a felsőt meg alsót. Sixgear evo bőr ruhám van,kétrészes.

Szóval nagyon sokat védett a ruha én úgy gondolom. De sajnos a közút az nem versenypálya,itt nincs kavicságy meg gumifal.

A legjobb ruha sem ér semmit ha telibe kapsz csúszás közben egy fát vagy szalagkorlát oszlopát vagy be csúszol egy kocsi alá.

Ha van viszont nem jön semmi csak simán csúszhatsz még meg nem állsz akkor egy jó bőr ruha,csizma,protektoros bőrkesztyű sisak szinte teljesen megvédhet.

2020. aug. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!