Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez lehet az oka, amiért nem...

Ez lehet az oka, amiért nem érzem még "felnőttnek" magam a többiek körül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Probálom minél tömörebben, bocsi ha hosszúra sikeredik.

23 éves lány vagyok, 5 éve stabil, boldog párkapcsolatban. Régebben, mikor tinédszer voltam, mindenli szerint érettebb voltam fejben, mint a velem egykorúak. Lehet mert nagyon érző, emaptikus ember vagyok, nem tudom miből gondolták..

Jött az egyetem, elköltöztem vidékre. Ez a 3 lakás ahol élek, most már a párommal, eddig idegenekkel laktam együtt. Végig dolgoztam egyetem mellett, hogy tudjam fizetni a költségeim. Tehát úgy érzem kimondhatom: talpraesett voltam/vagyok itt városon vidékiként.

De az van, hogy a körülöttem levő családtagok/barátok mellett gyereknek érzem magam. Nem tudom, mi lehet az oka. Nagyjából egyidősek velem, max 1-2 évvel idősebbek.

Elgondolkoztam, hogy az lehet-e oka, hogy én még tanulok egyetemen? Fél éven van még (5 éves gimi + váltás), ők mára végeztek és dolgozó emberek, normális bérért, nem diákbérért gyakornokként.. És zavaró, hogy velük egykorúként, rengeteg gyakorlattal a hátam mögött én még éhbérért húzom az igát :D ha megyünk valahova, én nem tudok annyit beleadni, el se várnák. Páromnak és nekem sincs még jogsim pedig én nagyon régóta akarok, de közbejött a covid, szakdoga, minden és párom azt mondja, míg nincs autó, nem kell. De amellett, hogy nagyon szeretnék már vezetni nekem kellemetlen, mikor xy hoz-visz minket egy közös program során, persze szívességből, de akkor is. És az van bennem, hogy ezek miatt van egy "kisebbség" érzetem velük szemben, amiért ilyen kis megszeppent vagyok mellettük néha.

Páromat úgy tűnik, ez kevésbé zavarja, mert bár ő már dolgozik, szerintem tökre megvan ebben a gyerek szerepben még némely szempontból. Aminek könnyen lehet az az oka, hogy ő a legkisebb gyerek a családban és a család szerintem őt még nagyon úgy kezeli. Engem ez is zavar pl. hogy a párom nincs úgy férfiként kezelve, mint a többiek, ezáltal pedig én se felnőtt nőként.


Nem tudom értitek-e mit szeretnék mondani, mi a problámám.

Volna javaslatotok, vagy ti mit tennétek? Párommal is kéne erről beszélnem? Úgy érzem, míg nincs meg a rendes jövedelmem teljes munkaidővel, meg van kötve a kezem.



2022. júl. 18. 08:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem soká végzel az egyetemen és dolgozhatsz teljes munkaidőben. Mi az a fél év? Eltelik hamar.

Majd lesz jogsid is, tudsz rá gyűjteni ha már dolgozol. Felesleges ilyen dolgok miatt kevesebbnek érezned magad. Átmeneti időszak.

2022. júl. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!