Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Japánok miért nem kommunikál...

A Japánok miért nem kommunikálnak egymással?

Figyelt kérdés
Észrevettem többször hogy japán turistával találkozva egy másik japán nem akar a saját fajtársával beszélgetni. Amikor megkérdeztem tőle hogy miért, kitért a válaszadás elől. És ez nem egyszer fordult elő hanem többször is, különböző Japánokkal külföldön. Velünk Magyarokkal és más külföldivel szívesen beszélgetnek,a sajátjukkal semmiképp!

2022. júl. 19. 01:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem azért utaztak külföldre, hogy más japánokkal beszéljenek. Ezt megtehetik otthon is.
2022. júl. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

fajtársával? Inkább honfitársával, nem?


Egyébként ha turistáskodni vagyok, én se a saját honfitársaimra vagyok kíváncsi.

Ha idegen országban élek tartósan, az más, ott már örülök neki hogy a saját anyanyelvemet hallhatom.

2022. júl. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Te jó Isten, mindahányszor találkoztam Magyarral a tengeren túl, vagy Ázsiában, azért dumáltunk egy kicsit,( szia mi csinálsz itt, meddig maradsz stb), de a Japánok még csak nem is köszönnek egymásnak! Azért szerintem ez nagyon furcsa, mintha utálnák egymást ( még nálunk magyaroknál is jobban utálják egymást) szerintem......
2022. júl. 19. 04:08
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet erre csak akkor kapsz választ, ha valaki olyan szakembertől érdeklődsz, aki nagyon otthon van a kultúrájukban.
2022. júl. 19. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretek másokkal beszélgetni, pedig magyar vagyok. Japánban sok az introvertált, esetleg autisztikus ember. Nem véletlenül az egyik kedvenc országom. Ha bulizós, közvetlen, hangos személyekre vágysz, akkor keresd az olaszok társaságát
2022. júl. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Hány japán ember él a Földön? És te hánnyal találkoztál így és tapasztaltad náluk amit írtál? Párral...és több millióan vannak.Ennyiből tán nem kéne általánosítani! A magyarok közt is ugyanúgy vannak nyitott emberek, és vannak mufurcok is!
2022. júl. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Csak tudnám, hogy ez miért zavar téged ennyire. Amúgy meg ha én magyarként mondjuk Németországban meghallok valakit magyarul beszélni, biztos nem szaladok oda hozzá azonnal lepacsizni csak ezért, mert attól, hogy az én nyelvemet beszéli, attól még számomra egy vadidegen ember. Téged pl. lehet simán elhajtanálak, ha csakúgy odajönnél hozzám úgy, hogy nem is ismerlek, főleg ha épp nincs túl jó kedvem. Na erre mit lépsz?
2022. júl. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok nagyvárosban vannak ázsiai negyedek. Ha egymásra kíváncsiak, odamennek.
2022. júl. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Shaddark ***** válasza:
100%

Vagy csak lusták voltak elmagyarázni neked, hogy a Koreai véletlenül se Japán, ha akarna se tudna beszélni vele ;)


De amúgy a Japánok kicsit szociopaták, olyan nálunk vont itt volt régen, a tanácselnök lánya a faluban nem állt szóba a traktoros fiával. Na ez ott megmaradt csak sokkal durvábban. Nagyon merev a társadalmi érintkezés. Aki feljebb van a hierarchiában az uchi-soto rendszerükben, az másképpen hangsúlyoz, más a test tartása ... mint aki lejjebb.

[link]

2022. júl. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a többi panáj volt
2022. júl. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!