Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi emberek miért nem éneklésse...

Mi emberek miért nem énekléssel kommunikálunk egymással?

Figyelt kérdés
Táncolhatnánk is hozzá. Csak kezdetben lenne furcsa, aztán mindenki hozzászokna.
2019. júl. 1. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Menj orvoshoz szerintem.
2019. júl. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert énekelni nehéz. Próbáld ki, énekelj folymatosan ameddig csak tudsz, írd meg mennyi idő sikerült.
2019. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak emberek,akik nem szép az énekhangja.Finoman szólva.
2019. júl. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha láttad a Buffy Once More with Feeling epizódját, akkor tudod, miért. Ha nem, akkor nézd meg.
2019. júl. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Do re mi fa szo la ti do,

a kérdés alapvetően jó!


Valószínűleg azért, mert a szavak és a metakommunikációs jelek összesége elegendőek ahhoz, hogy kifejezzük magunkat, minek bonyolítanánk a dolgot énekelgetéssel?


Van olyan törzsi nyelv, amelyben még a mi hangjainknak megfelelő hangok sincsenek, csupán pisszenések, kluttyogások, stb. Nekik így is jó.

2019. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Engem nem zavarna a rossz énekhang, de mennyivel elegánsabb volna pl. énekelve vitatkozni, vagy egy bírósági tárgyalást lefolytatni.
2019. júl. 1. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk engem már a mesékben, filmekben lévő betétdalok is az őrületbe kergettek.
2019. júl. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami még eszembe jutott: hallgattál már templomban passiót? Ott azért eléggé bejátszik az is, hogy az általános beszéd sebességénél jóval lassabban jön át az infó.

Persze, nem feltétlenül kellene gregoriánban kommunikálni, de ha gyorsan akarnál infót átadni, akkor el kellene menned rap-es irányba, az pedig már majdnem élőbeszéd.


https://www.youtube.com/watch?v=u8V9Rl9IneA

2019. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2019. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Átgondoltam. Legyen inkább verselve, rímekbe szedve. 😀
2019. júl. 4. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!