Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai 10en-20on éves korosztál...

A mai 10en-20on éves korosztály, akik többsége képtelen a magyar nyelv viszonylagos helyes és széleskörben elfogadott normái szerint kommunikálni, hogyan tudják magukat legalább egymással megértetni, ha nincs kohéziós erő a nyelvhasználatuk körül?

Figyelt kérdés

Valami borzalom, hogy közösségi platformokon hogyan "tudnak" - már ha egyáltalán -, mondatokat alkotni. Néha azon gondolkodom, hogy lehet sok köztük a retardált (nem bántásból írom), mert annyira követhetetlen a leírt szövegük (és nem csak a rövidítések, vagy szleng használatuk miatt). Egyszerűen nincs értelme a mondatrészeiknek, vagy a teljes mondataiknak, főleg olyan sorrendben, ahogy leírják őket.


Ez mi, és hogyan jutottunk el idáig? Tényleg ennyire szr az a tanári generáció, akik tanítják őket? Hogy képesek ilyen emberek nem megbukni az iskolában?



2022. máj. 21. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Javítok neked is, ha szabad:


... hogyan tudnak - már ha egyáltalán tudnak - mondatokat alkotni.


Egy szó kimaradt, amitől értelmes lett volna a mondat, illetve a kötőjel utáni vessző a fenti esetben nem indokolt.

2022. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

Értelmes (és helyes) úgy is, ahogy leírta. Hiányos mondatnak hívják az ilyet.

Máshol van hiba az írásban :-/

2022. máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. és 2.:

:( Brühü. De azért érthető volt, hiszen érdemben tudtatok rá reagálni.


Biztosan ki kellett volna írnom a "no én sem tudok 100%-osan helyesen írni, hiszen nem vagyok lektor, így lécci, lécci ne bántsatok" megjegyzést. De nem írtam, nem véletlenül.


Valami pro érv amellett esetleg, hogy miért tűnik fel egyre több helyen a fent említett jelenség?

2022. máj. 21. 16:13
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Megint az általánosítás...🙄

Nem mindenki ilyen, persze ha tiktokon és ahhoz hasonló oldalakon nézelődsz, akkor azt látod hogy a többség ilyen. Nah, jó most én is általánosítottam, de akkor is.🤷‍♂️

Nem csak ebben a korosztályban van probléma a helyesírással.

2022. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Az én tapasztalatom szerint a középkorú átlag se hallotta még hírét sem a helyesírásnak. A tizenévesek gyerekek, még meg tudják tanulni, de a felnőttek...
2022. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Neked is izgalmas életed lehet amúgy, hogy ilyen jelentéktelenségen pattogsz.
2022. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Hol látsz te ilyeneket? Mert én a 20-as korosztályban egyáltalán nem ezt tapasztalom, még közösségi médiában sem
2022. máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Miért hiszed azt, hogy menő ez a grammarnazi attitűd?


A nyelv folyékony, folyamatosan változik, teljesen egyértelmű, hogy az internet szleng nem lesz 100% helyes és/vagy 100% magyar. Nem is kell annak lennie, teljesen más szabályok szerint megy (praktikusság, hangsúly/érzelem-centrikus, stb.).


Tudod, én mitől hányok? Attól, hogy iderittyentettél nekünk egy gondosan megfogalmazott kisregényt, magadat hátba veregetve, hogy most akkor te #notlikeothergirls és olyasmit feszegetsz, amitől már az ókori Görögországban rítak "a zöregek" (ja, így). "Bezzeg a mi időnkben" meg az "ezek a mai fiatalok" és a "hogy süllyedhettünk idáig?! brühühü" már retek unalmas. Menj nyelvésznek, akkor majd tiszta lesz, "mi történt ezekkel a büdös kölkökkel" és miként működik a nyelv igazán.

2022. máj. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

A 20-as korosztályba tartozom, és én sem látom azt, hogy a kortársaimra ez igaz lenne. Tizenévesekkel pedig nemhogy bárminemű kapcsolatom nincs, az írásuk elemzésére sincsen időm.

Az pedig, már elnézést, de nagyon unalmas már, hogy mindenért a tanárokat kell szidni. A tanár nem tudja a gyerek helyett megtanulni a helyesírást, nyelvtani szabályokat, vagy épp elsajátítani őket.

2022. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27%
Végre egy olyan kérdés ami engem is érdekel!🙂 Én sem tudom erre a választ, még az is felmerül bennem, hogy ezek nem jártak iskolába. Van egy tippem, de nem szeretnék politizálni.....Annyi biztos , hogy ezen az oldalon nem fogunk választ kapni, de annyi biztos, hogy én azt látom, hogy manapság a hírekben is helytelenül beszélnek és írnak, és én is megkérdezem magamtól, hogy ezeket honnan szalajtották, milyen iskolát végeztek? 12 év alatt morálisan leépült Magyarország,úton van a Balkáni süllyesztőgödörbe! Engem utálnak sokan, mert mindíg rászólok azokra a környezetemben akik szleng szavakat, külföldi szavakat építenek a nyelvbe, egyszerűen idegesít.
2022. júl. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!