Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Buta vagyok? Segít a mensa teszt?

Buta vagyok? Segít a mensa teszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Igyekszem tömör lenni. Eléggé összeomlott az életem mostanság. A párkapcsolatomnak annyi lett. A barátom sokszor éreztette velem hogy buta vagyok. Az egyetemről kibuktam, mert a magányosság és a kiközösítettség miatt súlyos depresszióm lett (volt, hogy 3 napig nem is aludtam). Az emberek folyton azt éreztetik velem, hogy nem vagyok olyan okos, mint ők. Az egyik volt tanárom szerint mindenben rosszabb vagyok, mint a többiek. Én viszont a körülöttem lévőket látom idiótának (pár ember kivételével). Az tény, hogy a tudásom felületes. Én úgy érzem, hogy mindenki más az idióta körülöttem. Volt, hogy követtek az iskolatársak és még a tanárok is szórakoztak velem. Borzasztóan bunkók velem a többiek és mérhetetlenül gonoszak. A világ lenne ennyire kegyetlen? Néha olyan, mintha az idiocracy című filmbe csöppentem volna. Viszont én nem tudok funkcionálni ebben a világban, akkor lehet, hogy velem van a gond🤔 Az online próba teszten 125+ kaptam, de az gondolom könnyebb, mint a rendes (és itt is volt amit nem tudtam, csak tippeltem). Nem igazán tudom mitévő legyek. Ha kiderül, hogy mégse vagyok butább, mint az átlag akkor viszont hol lehet a probléma? Már ott tartok, hogy rettegek emberek közé menni. Vagy az emberektől kapok depressziót vagy a magányosságtól. Az olyan helyeken érzem csak jól magamat, ahol szigorú szabályok vannak, amiket be is tartanak az emberek.

Egyébként egyedül nem tartanám magam rossz képességűnek. Tudok pár olyan dolgot, amik a nagyon butáknak nem menne (pl.: tudok zsonglőrködni, van nyelvvizsgám, felvettek egyetemre...). Viszont még egy nagyon (borzasztóan) egyszerű munkahelyről is kirúgtak és ott is úgy viselkedtek velem mintha idióta lennék. Annyira csak nem vagyok buta, hogy mindenki okosabb legyen nálam. De az se lehet, hogy mindenki hülye körülöttem (pár embert leszámítva). Nem tudom mi lehet a probléma és, hogy hogyan tudnék javítani a helyzetemen.



2022. júl. 21. 00:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2022. okt. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Gratulálok az eredményhez!
2022. okt. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Én az autizmus irányában kezdenék el kutatni a helyedben. Én most 33 évesen a napokban tudtam meg, hogy autista vagyok, iskolában sosem voltam kiemelkedő, sőt, volt, hogy majdnem buktam, pedig az IQ-mal semmi gond nincs, illetve több területnek is a szakértőjének számítok az országban.

Egy asperger tehát befigyelhet nálad is

2023. ápr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!