Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A számítógép/konzol függőségrő...

A számítógép/konzol függőségről (3+ óra/nap) miért nem esik annyi szó, mint pl. a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Ez egyszerűen elveszi az egyén szabadidejét teljesen, bekorlátozza az érdeklődési körét, nem érdekli a család, kultúra, közélet, stb.


Hajnalig megy a játék ilyen ismerőseim esetében.


Csökkenti a munkahelyi aktivitást, ha dolgozik egyáltalán, legtöbb ilyen ember a látókörömben eltartott.

A társadalomnak kára származik ebből, általában nem végeznek produktív munkát.


Itt az "energiaválság", a gamerek méginkább tetézik a bajt egy gamer pc energiafelhasználása kb. 200 kWh, amit eddig 7000 Ft-ért adtak, ezután 15 000 Ft, a társadalmat valójában kb. 50 000 Ft-tal rövidítik meg havonta, ha a versenypiaci árat nézzük, az energia miatt azon túl hogy nem dolgoznak általában.


2022. júl. 22. 11:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

"egy gamer pc energiafelhasználása kb. 200 kWh"


Ez hogyan jött ki?

2022. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel mindenféle hobbi elveszi a szabadidőd. Pont az a lényege, hogy olyannal töltsd, amit szeretsz vagy ami kikapcsol.


És senkinek nem kötelessége szabadidejében értéket teremteni vagy bármi mások számára értelmeset csinálnia. Azért szabadidő, mert szabadon felhasználható. Dolgozni nem szabadidőnkben szoktunk.


És nem egy számítógép fog százezres villanyszámlát csinálni (max ha szerverpark vagy bányászgép).

2022. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Inkább 20 kwh...
2022. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ez provokáció
2022. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"egyszerűen elveszi az egyén szabadidejét teljesen"

Ezt nem tudom értelmezni. Konkrétan minden szabadidős hobbitevékenység "elveszi a szabadidőt", hisz épp ez a lényegük.


"bekorlátozza az érdeklődési körét, nem érdekli a család, kultúra, közélet, stb."

Nem hiszem, engem legalábbis rengeteg dolog érdekel a videojátékok mellett.


A fogyasztásról meg épp nemrég volt egy cikk:

"egy hangszórókkal és nyomtatóval kiegészült átlagos asztali gép 200 Wh körül fogyaszt, ami 8 órás munkamenetekkel számolva közel évi 600 kWh energiát jelent" - kiemelném: ÉVI.

[link]

2022. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Amíg nem eltartottak nem értem, hogy mi a gond. Az emberek nagy részének nincs semmi érdekes hobbija, a gaming még egész jó szerintem, régen én is sokat játszottam csak már annyira nem köt le.

"Nem végeznek produktív munkát." Mégis mit kéne csinálni szabadidőben? Hidegburkolni?

2022. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Irigység.

Nem kötelező családot vállalni!

2022. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy ha energia.

Sok gamer nem 200 nm2-es családi házban lakik.

Szerintem meg a családi ház állami támogatása pazarlás!

2022. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
miért ha eltartottak akkor mi van?
2022. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert ténylegesen függők száma jóval kevesebb, mint ahogy azt te hiszed.

Az, hogy kinek mi az érdeklődési köre, azt teljesen magán dolog, nem te döntöd el, semmi beleszólásod nincs.

Ha valaki eltartott ahhoz sincs semmi közöd.

A társadalomnak nem lesz kára ebből.

Egy gamer (vagy bármilyen) pc se fogyaszt ilyen sok áramot, illetve nézz utána az új energia áraknak, mert tegnap ismét változás történt a szabályokban.

2022. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!