Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Játékfüggő vagyok, hogyan...

Játékfüggő vagyok, hogyan engedjem el?

Figyelt kérdés

Nincs mit kertelni.. játékfüggő vagyok, képes vagyok a játékokkal napi 10-12 órát eltölteni és minden kötelezettségemet a háttérbe szorítani.

Ez akadályoz a tanulásban, a szakmai ismereteim bővítésében és mindenben.

De... hihetetlenül élvezem, annak ellenére is, hogy a karrierem rovására megy és közel sem tudok így annyit teljesíteni, mint ha ezt az időt hasznosabb dolgokra fordítanám.


Akik voltak hasonló helyzetben, hogy engedtétek el? Szimplán letöröltétek vagy fokozatosan csökkentettétek a játékidőt?



2021. dec. 11. 15:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Ez olyasmi, mint az alkolizmus. Teljesen abba kell hagynod, mert a függőség ott van... Ha belekezdesz újra, akár csak 5 percre, ottragadsz....
2021. dec. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%

Először rájössz hogy hasznot nem termel a játék, pénzt nem látsz belőle, csak elmegy feletted az idő, én sem voltam egy közösségi ember, és inkább játékok kötöttek le, pár évre beleragadtam.

Viszont rájöttem hogy nincs értelme, ha én vagyok a klán főnök segéde, az egész szerveren nemzetközi szinten a top10-ben majd később a top5-ben voltam, legyőzőm sem volt már és csak azért léptem be hogy ránézzek a dolgokra, de tennivaló hiányában később eladtam egy külföldinek a karakterem, alig 30e ft-nyi összegért, ennyit kaptam vissza a 7 évből.

2021. dec. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%
Megélsz belőle?
2021. dec. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló problémával küzdöttem évekig kérdező. Először is jó hogy felismerted hogy függő vagy, és jó hogy változtatni is akarsz ezen. Én úgy tudtam megoldani, hogy kompromisszumot kötöttem saját magammal, hétköznap munka után soha nem játszom, hétvégén ha mind a két napom szabad maximum 4-4 órát a két napon.(telefonon figyelmeztető hang beállítása ha letelt az idő)Ha csak egy nap szabad akkor max 5-6 óra. Ez nekem bevált. Muszáj valahogy kompromisszumot kötnöd, hogy közben az életedet is tudd élni. Kívánok kitartást a célod eléréséhez.
2021. dec. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%
Mikkel szoktál játszani? Amúgy szerintem napi 5-6 óra is elég lenne tök mindegy mivel játszol, én ennyit szoktam.
2021. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
Mivel játszol?
2021. dec. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az a kérdés akarod e még a játékot, vagy igazából már elég volt hiába élvezed. Szerintem ez a fő dolog, hogy ezt tudd. Mert úgy látod ebben az életben elég idő ment ebbe és most hiába jó a játék mást akarsz, akkor szerintem töröld le és tegyél fel egy weblap és app blokkert és állítsd be úgy, hogy ne tudd feloldani mondjuk fél évig.

[link]

Szeritnem ez nagyon jó, mert a tudat, hogy ha akarnál sem tudnád feloldani megszűnteti a sóvárgást.


Ha viszont az van, hogy igazából továbbra is jó dolognak tartod ha ezzel töltődik ki az életed, akkor lelkileg bonyolultabb szerintem. De akkor is csinálhatod azt, hogy használsz ilyen blokkert és megadod mikor oldjon fel.

2021. dec. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Enis evekig kockultam. Nagyon nagy hulyeseg volt. Csomo mindenbol kimaradtam es egy bnom is ezert lepett le.. aztan osszetortem a pct idegesen es elkezdtem gyurni xd evek ota edzek mar, kb heti 1x psezek 2-3 orat azt annyi. Pct mar nem is vettem.
2021. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem élek meg belőle, egyetemre járok, miközben dolgozom. A játékok miatt képes vagyok 2-3 órákat aludni, előadásokról lógni, emiatt a jegyeim a béka feneke alatt találhatóak és a főnököm is azt hiszi, hogy egy kelekótya senkiházi vagyok, mert gyakran hibázom (Amiatt mert nem alszom eleget és még a munka közben is a játékon jár az eszem, hogy mikor végzek és mikor mehetek játszani...)

Illetve a szüleim is csalódtak bennem.


Ez már 2 éve megy így... undorodom magamtól, hogy 2 évet így éltem le. Előtte sportoltam, a jegyeim is ezerszer jobbak voltak és a szüleim is büszkék voltak.


Őszinte leszek magamat sem értem, olyan gyorsan elmegy az a sok idő, boldog vagyok, nem zavar semmi, örökké tudnék csak a játéknak élni... kizárólag 1-1 tiszta pillanatomban veszem észre, hogy körülöttem már mindent leromboltam, a régi barátaimmal sem tartom már a kapcsolatot (online barátok vannak helyettük) és céltalan lett a jövőm.


Most letörlöm a játékokat!!!

2021. dec. 11. 17:19
 10/19 anonim ***** válasza:
Mikkel játszottál?
2021. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!