Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdekelne, kinek milyen...

Érdekelne, kinek milyen vonzata van felnőttkorában annak, hogy a szülei nem szerették... ?

Figyelt kérdés

Nincs semmi baj a felismeréssel, ha meg tudjuk fogalmazni, könnyebb feldolgozni.

Nekem annyi, hogy 20 évesen a 40-50-esek jönnek be és ha valaki egy kicsit is kedvesebb és törődőbb, akkor szerelmes leszek belé, attól független, hogy van e párom, vagy sem.



2022. júl. 23. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartok ünnepeket,semelyiket.
2022. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se tartok ünnepeket, taszítanak, ezenkívül nem barátkozok senkivel, kamaszkorom óta nincs igényem rá, van egy párom, vele élem meg a szeretet érzését. Gyereket meg sose akartam.
2022. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire nehéz kimondani, igen meghatározó. Az élet szinte összes területére kihatással van, és általában nem a könnyítő értelemben. Főként ha a kisgyermekként nem szerették/mutatták ki a szeretetet az ember iránt.

Mivel járhat? Úgy érzi, nincs önbecsülése, nem hisz magában, nem fogadja el magát, nem hiszi el hogy szerethető. Sok esetben még gondolatként se jön elő. És sorolhatnánk. Csupa olyan dolog ami egy ideális alapokkal rendelkező egyén életében ilyen szinten fel se merül.

2022. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 3-as írta, nincs önbecsülésem, nem hiszek magamban. Nálunk egy nagyon jó példa, hogy engem nem szerettek, mindig eltaszítottak maguktól a szüleim, a testvéremet pedig imádták. Ugyanazt az egyetemet végeztük, ugyanolyan eredménnyel, de míg ő felső vezetésben dolgozik egy világcégnél, addig nekem mindig kuli munkáim voltak és vannak, mert nem merek "nagyot álmodni". Ez meg ugye rányomja bélyegét a kettőnk anyagi helyzete közötti óriási különbségre is, többek között.

Ami még a vonzata, az annyi, hogy nem alakult ki kötődésem a szüleimhez, apám már nem él, anyám iránt pedig nem érzek semmit az ég világon. Nem alakult ki kötődés, de nem én akartam így, viszont nem is érzem ettől rosszul magam.

N/46

2022. júl. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs önbecsülésem, és mindenkinek meg akarok felelni, ahogy gyermekkoromban próbáltam. Egyedül érzem magam sokszor, anyám Mindig azt hangoztatta, hogy gyenge vagyok, így nem tudok örülni a sikereimnek és nem tudok büszke lenni magamra mert a szüleim sem voltak azok. Állandóan kétségek gyötörnek magammal kapcsolatban, így sosem érzem magam elég jónak. Anyám azt is momdta, hogy sose legyen gyerekem, így nem is érzem hogy készen lennék rá később is. Sajnos ezek maradtak. :(
2022. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvasom, elég sokan vagyunk hasonló alapokkal. Néha el tudnék képzelni egy négyszemközti beszélgetést egy-egy hozzászólás írójával. Egyrészt átérzem miről ír, másrészt kölcsönösen jó lehet kibeszélni magadból az ilyent. Olyannal aki hasonló helyzetből indul és hasonlóban él, vagy legalábbis élt. Ha másért nem, legalább egy időre kevésbé feszít belülről.
2022. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Érdekes a világ. Velem pont a fordítottja történt, mint az előttem szólóknál. Felhorgadt bennem valami "csakazértismegmutatom" dac, és szerethetővé tettem magam mások (főleg a csajok) szemében. Az mondjuk igaz, hogy én viszont számtalan kapcsolatom ellenére sem tudtam senkit igazán szeretni, és hogy mi az igaz szerelem, azt csak 40 évesen tanultam meg.
2022. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalom hiány
2022. júl. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!