Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi okozhatja azt, ha valaki...

Mi okozhatja azt, ha valaki gyermekkorában barátságos, beszédes, közvetlen volt, de felnőttkorára visszahúzódóvá válik?

Figyelt kérdés
2020. márc. 2. 01:28
 1/9 anonim válasza:
85%
Mert bántották.
2020. márc. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Vagy ő bántott valakit/kiket és most rosszul érzi magát miatta.
2020. márc. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Amit fentebb írtak, vagy lehet, hogy szimplán ilyen a személyisége. Gyerekként a gyerekek nyitottak, közvetlenek, érdeklődőek, amíg meg nem tanulják, hogy nem mindig jó dolog csak úgy simán érdeklődőnek, kíváncsinak, nyitottnak lenni.
2020. márc. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Első válasz
2020. márc. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Engem írtál le. Engem nem bántottak, egyszerűen a pubertás megváltoztatott teljesen, és játékfüggővé is váltam már gimnázium vége felé, ami miatt elkezdtem lemondani minden meghívást, és még lógni is napokat.


Nem feltétlenül van trauma a háttérben, voltak barátaim, és senki nem piszkált engem.

2020. márc. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rájött, hogy amilyen volt gyerekkorában, azzal felnőttkorában csak szívna, így változtat dolgokon.
2020. márc. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Anya könnyen el tudja veszteni a fejét. El tudom képzelni, hogy gyerekként ha felidegesítettem odacsapott, csak nem emlékszem rá ._. És volt egy élettársa, aki elvileg bántalmazott engem, de arra sem emlékszem...
2020. márc. 15. 01:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Talán önbizalomhiány. Nem minden kiabálós ember üt meg valakit. Egyszerűen valaki így ereszti ki a gőzt. Az már más kérdés higy ki tudja elviselni. Ha nem emlékszel bántalmazásra az jó. Én emlékszek. És én már akkor visszahúzódó lettem. Később ez rosszabb lett, mikor felnőttem több félelmem lett. Ekkor, 17-18 évesen kezdődtek a fóbiáim. Sokaknak a testük is jócskán megváltozik, lányoknál nagyon feltűnő, nem egy csini osztálytársam lett nagyobb darab mikor felnőtt lett és rendesen elkezdett enni. Ez megint okozhat önbizalomhiányt. Harmadszor szerintem sokan ahogy vége a tinédzser korszaknak egyszerűen rájönnek hogy a felnőtt élet nem is olyan könnyű mint ahogy elképzelték. A sok gondtalan órák suli után a haverokkal, vagy hétvégén, mikor még nem kellett a számlákat fizetni. Később egyre jobban zavar hogy még a szülőkkel laksz de nincs pénzed elköltözni, ha elköltözöl a fizetésed nagy része albérletre megy, tehát mintha nem is csináltál volna semmit. És hol van még a lakásvásárlás és a családalapítás? Eddig mindig helyetted döntöttek most pedig már neked kell. Minél hamarabb rájössz annál gyorsabban van vége a gondtalan gyermekéveknek. Összességében is lehet nézni, bár nem ismerem az életedet.
2020. márc. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyerekkorban sérült szemelyiseg az alapja a felnöttkori önbecsüleshianynak antiszocializaltsagnak stb
2020. márc. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!