Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hazudnak az emberek?...

Miért hazudnak az emberek? Miért jó mondjuk elmesélni valamit, ha az nem is úgy történt?

Figyelt kérdés
Ilyenkor az illető saját magát is becsapja, vagy csak másokat néz hülyének?
2022. júl. 23. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beleéli magát ő is. Volt ilyen munkatársnőm. Meg aztán tetszelegni is akar, kicsit emelni a saját "árfolyamát".

Amúgy sokszor pitiáner dolgokban hazudott, pl. nyaralásból hazafelé autóbalesetük volt, (nem volt amúgy, az ilyen kiderül, ha nem akkor, hanem évek múlva egy keresztkérdésből akár). Vagy pl. hogy náluk nyaral a sógornője három fia. (Ez sem volt). Meg hogy a sógornője szklerózisos és tolószékben van. (ez is kamu volt).

Én sem értem, hogy ilyen mondhatni nem nagy dolgokban miért kell kamuzni.

Szóval én azóta köbgyököt vonok abból, amit mond, és kb. az lehet az igazság.

(A legrosszabb az ,hogy utána már sosem lesz hiteles az ilyen ember, sosem tudom, hogy most éppen igazat mond-e).

2022. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nekem is van ismerősöm, aki olyan dolgokban hazudik, ami nem számít. Szóval azzal, hogy ő hazudik azokban a dolgokban, ő semmit sem nyer, de ettől függetlenül ő mindig hazudik.. és simán van olyan, hogy egy hétköznapi, semmi extra történetet elmesél valakinek, de közben elferdít benne pár dolgot, de abból semmi hasznot nem nyer, szóval pont ezért sem értem, hogy ennek mi értelme.
2022. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1#2# igen, pont ezekre gondoltam én is, akik semmit nem nyernek abból, ha hazudnak. Egyszerűen nem értem, mi jár a fejükben, mire jó ez...
2022. júl. 23. 12:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert félnek, hogy ők nem jó színben kerülnek belőle ki.
2022. júl. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4# ezért besároznak mást. Gerinctelen az ilyen.
2022. júl. 23. 13:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Általánosban és gimiben is volt olyan lányosztálytársam, aki imádott hazudni, de még kis, pitiáner ügyekről is. A dolog pikantériája, hogy egyezett a keresztnevük.


Viszont általánosságban ilyent azért tesznek az emberek, hogy vagy érdekesebbnek, szerethetőbbnek tűnjenek, vagy, hogy elfedjék a hiányaikat, rossz oldalukat. Még az is lehet ok, hogy így előtérbe kerüljenek, beszédtémává váljanak. Ott és akkor lehet, hogy azt hiszik, ez így előrébb viszi őket, azonban az ilyen füllentések, hazugságok nem teljesen állnak sziklaszilárd lábakkal a talajon, így könnyen bele buknak. Gimis osztálytársam is pl. nem egyszer leplezte le magát, mert belegabalyodott az apró füllentéseibe, és bár előtte is gyanakodtam, utána végképp nem találtam őt hitelesnek.

2022. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!