Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öregek miért írnak a neten...

Az öregek miért írnak a neten NAGYBETŰVEL?

Figyelt kérdés

EZT VALAKI EL TUDNÁ NEKEM MAGYARÁZNI.,, ??


Tényleg nem értem.


Rákönyökölnek a capslockra, vagy mi? Hogyan találják meg egyáltalán? Ha megértik, hogy mi az, akkor miért nem jár együtt vele az a megértés, hogy csak a mondatkezdő szavaknál és tulajdonneveknél használjuk, úgy, mint levélírásban?


Szokták mondani, hogy nem látják jól a kicsi betűket, de annyival szerintem nem megkülönböztethetőbbek a nagybetűk, hogy ez legyen a magyarázat.


2022. júl. 26. 09:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

"Szokták mondani, hogy nem látják jól a kicsi betűket,..."


Pedig nyilván ez a magyarázat. Az idősek közül nem mindenki van tisztában a netes "szabályokkal", így azzal sem, hogy a nagybetű kiabálást jelent.


(74/F)

2022. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
BIZTOS HATÁST AKARNAK GYAKOROLNI!! Vagy ki tudja
2022. júl. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%

"...szerintem nem megkülönböztethetőbbek a nagybetűk, hogy ez legyen a magyarázat."


Hát pedig elég lenne akárcsak a saját kiírásodra ránézni!:)

2022. júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

Honnét tudod az egyes válaszolók életkorát?

Nem sok olyan válasz van, amiben leírják. És itt a gyakorin nem tudod megnézni.

2022. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Mert buták és fogalmuk sincs mit csinálnak.

Amúgy a capslock lenne a legkisebb probléma.

Alig lehet érteni mit akarnak írni a helyesírási hibáktól, a masik a mélysötétség amit odahánynak.

Eret vágok, ha vénségemre ide jutok. Szégyen...

2022. júl. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Az idősek közül nem mindenki van tisztában a netes "szabályokkal", így azzal sem, hogy a nagybetű kiabálást jelent."


Levélírásban, irodalomban is kiabálást jelent. Innen tudhatnák.

2022. júl. 26. 10:06
 7/20 A kérdező kommentje:
4: Onnan tudom, hogy facebookon látom a profilképet. Meg amúgy ügyfélszolgálaton dolgozom, és már az írás stílusáról látom, hogy az illető születési dátuma 1960 előtti lesz, amikor azt látom, hogy ÍGY ÍRNAK.. KÖVETKEZTLENŰL HASZNÁLVA A KÖZPONTOZÁST,, A SZÓKÖZÖKET., MEG A MONDATVÉGI - ÍRÁSJELEKET!!!,
2022. júl. 26. 10:09
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Engem mondjuk nem zavar, ha akarom meg tudom érteni, akkor miért akarjak fenn rajta?
2022. júl. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Megkérdeztem anyámat.

Válasz:

"Mert így nem kell külön a mondatot nagybetűvel kezdeni, és kényelmesebb, mint mondat elején mindig lenyomni."

2022. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Mondd meg neki, hogy elég a shift-et hozzányomni. Ha meg nem kezdi nagybetűvel a mondatot, akkor összefolyik és zavaros, tolakodó lesz a szöveg. Kérdezd meg tőle, olvasna-e szívesen egy olyan regényt vagy szakácsönyvet, amiben csak nagybetűk vannak. Annál már csak a régi német fraktúra-betűk a rosszabbak.
2022. júl. 26. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!