Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nem nyitottak...

Az emberek miért nem nyitottak? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Nem olyan rég jártam a tengerentúlon, az Egyesült Államokban és pozitív csalódásként ért, hogy az emberek mennyire nyitottak, közvetlenek. Gyakorlatilag bárhol és bárkivel ki tudott alakulni spontán beszélgetés, kortól, nemtől stb függetlenül. Sok barátom lett és sok új ismerős. Mindenki laza, nyitott. Az emberek random elkezdenek egymással beszélgetni, velem is. Boltban, bárban, kávézóban, utcán stb. Persze, ehhez hozzátartozik, hogy folyékonyan beszélem a nyelvet magyar akcentus nélkül, tehát nyelvi korlát nem volt, de akkor is ez a más emberekhez való hozzáállás megdöbbentett (jó értelemben).


Igen, ott sem fenékig tejfel, van sok dolog abban a kultúrában ami számomra sem szimpatikus, de nem ez a lényeg most.


Elkezdtem gondolkodni, hogy nálunk ez miért nem így van. Spontán beszélgetések Magyarországon random emberekkel alig alakulnak ki. Ha valaki megteszi furán néznek rá. Az emberek zárkózottak, ismerkedni (mindegy milyen céllal) sokkal nehezebb.


Amikor párkapcsolati témában írják, hogy ismerkedni akárhol lehet akkor mindig eszembe jut, hogy ez igaz lehetne, csakhogy az emberek nem nyitottak eléggé. Ott igen, ott simán el tudom képzelni, mert nekem is ez a tapasztalatom.


Igen, más kultúra, de vajon miért lehet, hogy ott ilyen közvetlenek, nyitottak, nálunk meg nem?



2022. júl. 26. 10:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Velem pl lehet így beszélgetni, de észre vettem amiről írsz.
2022. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem csak a tengerentúl van így, hanem Magyarországon kívül majdnem mindenhol.

Éppen ezért szeretek ott élni, ahol vagyok, és nem szeretnék újra Magyarországon lenni.

2022. júl. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Egyik oldalról látom ezt.


Szerintem még mindig a "szomszéd fűje" hozzáállás miatt ilyenek az emberek, mindenben az ellenséget látják, és pont ezért igyekeznek vigyázni, mert hamar sikerül egymásba kötni politika, fizetés, vagy bármi téma alapon.

2022. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Másik oldalról én azt látom, hogy engem mindig megtalálnak az emberek és képesek teljesen random beszélgetésekre.


Ismerkedés necces téma, mert ott kell az, hogy elsőre vonzó/megkapó legyél.


Én láttam már srácot aki simán leállt egy csajjal flörtölni a villamoson haverjaival, a csaj meg vevő volt rá és megadta a számát, de valami pár perces folyamat volt mint egy filmben.


Vagy túrázom, kirándulok, sokan oda jönnek érdeklődni. Más túrázók alakból nyitottabbak, de idegenek is érdeklődőek ha például kéktúrázok.

2022. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk a nyitottság az lopósak bűnözők drogosak sajatossága
2022. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Valóban, már jópár éve jártam az Egyesült Királyságban ott is nyitottak voltak, olaszoknál spanyoloknál is (ez annyira nem meglepő), de még az osztrákok is.



#2 megkérdezhetem hol élsz?

2022. júl. 26. 10:49
 7/24 A kérdező kommentje:

Plusz itthon szerintem sokkal felszínesebbek. Ezt se gondoltam volna. Amerikában olyan emberekkel beszélgettem és lettem jóban, amilyen emberek M.o-n felsőbbrendűnek éreznék magukat.


Pl.: találkoztam egy annyira szép lánnyal (női szemmel) aki mint valami kifutómodell, úgy nézett ki. Nagyon kedves volt és egyáltalán nem beképzelt. Itt az ilyen lányoknál azt tapasztalom mindig, hogy úgy viselkednek mint egy királynő akikhez hozzá se lehet szólni.

2022. júl. 26. 10:53
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Én is jártam USA-ban. Valóban könnyű szóba elegyedni bárkivel, közvetlenek, érdeklődőek. De felszínesek is. Igazi barátságot nem könnyű ott kialakítani. Az nekem itthon könnyebb.
2022. júl. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Na igen, annyiból rossz, hogy lehet a pénztáros úgy köszön, hogy megkérdez, hogy vagy, de őt nem érdekli ám... csak amolyan szófordulat sok esetben ...
2022. júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
5# Kifejtenéd ezt bővebben?
2022. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!