Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » El kéne felejtenem apámat a...

El kéne felejtenem apámat a pénzzel együtt, ugye?

Figyelt kérdés

Apámmal sose álltunk egymáshoz közel, 8 évesen ismertem meg és bácsinak szólítottam, olyan ritkán láttam. Aztán onnantól kezdve ki-be ugrált az életemből, többször megjelent és ígért valamit, majd eltűnt és nem tartotta be az ígéretét. Mindig is ilyen volt, anyám elmondása alapján azelőtt is, hogy én megszülettem volna (12 évig voltak együtt, apám hagyta el anyámat, amikor terhes lett velem).

Idén február-április között apám cégénél dolgoztam, ami kisebb részben volt az övé, nagyobb részben egy barátjáé. Nem voltam normálisan bejelentve, csak minimálbérre, és azon felül kp-ban kellett volna kapnom még apámtól is és a barátjától is pénzt. Az első hónapban ezt meg is kaptam. A másodikban apámtól megkaptam, a barátjától nem. A harmadik hónapban egyiküktől sem.

Illetve egy évvel ezelőtt volt egy öngyilkossági kísérletem, aminek következtében kórházba is kerültem. Azután apám felajánlotta, hogy fizeti a pszichológust, csak járjak. Én sokáig nem akartam elfogadni, mert nem akartam kihasználni, de végül elfogadtam, hiszen eléggé szükségem van rá és azért nem jártam előtte, mert én nem tudtam volna kifizetni magamnak. Így tavaly december óta járok pszichológushoz, azt apám fizeti... fizette. Május végén direkt megkérdeztem apámat, hogy mennyire tudná bevállalni, ha ideiglenesen heti kétszer járnék, mert jelenleg elég szar minden és szükségem lenne rá. Ő maga mondta, hogy nem gond, fizeti azt is. Erre júniusban már többször voltam, így arra a hónapra már másfélszer annyit kellett fizetnem (nem mindig jött össze a heti 2). És ebben a hónapban is már csak egyszer fogok menni, utána ezt a hónapot is utalnom kell. Apám ezekre sem utalta még át a pénzt.

Így most jelenleg a 3-4 hónappal ezelőtti fizetésemmel jön, a barátja részével (amit mondta, hogy majd ő odaadja és ők lerendezik egymás között), és két havi pszichológuspénzzel.


Én jelenleg munkanélküli vagyok, most fogok elkezdeni újra dolgozni. Volt most nemrég egy munkahelyem, de annak is vége lett, aztán 1-1,5 hónapot direkt nem dolgoztam, mivel úgy kalkuláltam, hogy ha apám megadja a fizetésemet, akkor lesz elég félretett pénzem, hiszen a pszichológus pénzt meg sose számoltam bele a saját költségeimbe. Csak hát fizetést azóta se kaptam, a pszichológust meg nekem kellett kifizetnem, és fog kelleni hó végén is. Albérletben élek, szóval az is viszi a pénzt, úgyhogy most ott vagyok, hogy inkább nem eszek, csak a lakbért és az orvost ki tudjam fizetni.


Apámat nem tudom elérni, heteken keresztül próbáltam hívni, nem vette fel a telefont, messengeren ha írok neki, csak elolvassa, de nem válaszol. Nagyon haragszom rá, hogy megint ezt csinálta, ígért valamit, aztán itt hagyott a szarban. Most már kezdek úgy lenni vele, hogy leszarom a pénzt, elengedem, de soha többet nem akarok vele beszélni.


Szerintetek? Ti mit csinálnátok a helyemben?



2022. júl. 26. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Nem írtad a korodat. Ha felnőtt vagy fizesd magadnak a dolgaidat, és ne egy-két hónapig dolgozz, hanem folyamatosan.
2022. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindent magamnak fizetek, kivéve a pszichológust. És azt se én kértem, hanem apám ajánlotta fel magától. De nem bánom, ha már gyerektartást nem fizetett soha. Ezen kívül csupán a fizetésemet szeretném elkérni, nem plusz pénzt szeretnék. Apámék cégénél nagyon szívesen dolgoztam volna tovább is, de hát azzal is csak hitegetett, mint ahogyan előtte már egyszer megtette ugyanúgy a munkával kapcsolatban. A legutóbbi munkahelyemről meg azért rúgtak ki, mert nem voltam nekik szimpatikus. Nem én mondtam fel, mert nem szerettem volna dolgozni... 17 éves korom óta dolgozok, mindig is magamat tartottam el, amyám még kaját se vett nekem, a rezsibe is mindig is beleadtam, volt olyan munkahelyem, ahol 5 évig voltam.
2022. júl. 27. 00:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, apád egy gyökér, ne számíts rá semmiben, mert mindig csalódni fogsz. Engedd őt el. Ha jön, hogy ad valamit, fogadd el, de ne számolj vele, mert ő már ilyen marad.
2022. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!