Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézegetem magam mindig...

Miért nézegetem magam mindig a tükörben és a tükrődő felületeken?

Figyelt kérdés

Ez valamilyen betegség lehet, nárcizmus vagy valami más egyéb?

Más is van így ezzel, le lehet szokni erről?



2022. júl. 27. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Önbizalomhiány. Mindig azt nézed, jól nézel-e ki, mert az ellenkezőjét gondolod magadban, akár tudat alatt is.
2022. júl. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Talán egész egyszerűen csak vonzza a szemed a tükör, és nem tudod megállni. :)


Én is mindig belenézek útközben, ha találok valami nagy ablakos üzletet vagy kocsit - én mondjuk leginkább azért, hogy időben észrevegyem, ha csúnyán mutat rajtam valami (például már igazításra szorul a hajam). Azt nem tudom, hogy ki lehet e belőle gyógyulni. Mondjuk nem is jutott eszembe eddig, hogy ez betegség lenne.

2022. júl. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Pont hogy nem önbizalomhiány, az olyan soha nem merné megnézni magát, hanem egészséges elégedettség önmagaddal. Nem kell patológiát ráakasztani. Örülj neki, hogy jól vagy!
2022. júl. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet önimádat is.
2022. júl. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

#2 vagyok megint


Ami pedig a klasszikus értelemben vett tükröt illeti: ha éppen elégedett vagyok magammal,akkor azért szeretek gyakran belenézni; amikor pedig nem, akkor abban reménykedek, hogy ha eleget nézek a tükörbe, egyszercsak majd megszépít :D az utóbbi talán már utalhat valamilyen apró bolondériára.


Te miért gondolod, hogy beteg lennél?

2022. júl. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Én is ezt teszem, de mert elég csúnyácska voltam, bántottak is miatta rendesen iskolában. Azóta naponta többször ellenőrzöm, hogy elfogadható kinézetem van-e. Nálam inkább a félelem, hogy nem akarok rondán megjelenni sehol.
2022. júl. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Huszonegyedikszázad ***** válasza:
Hiú vagy.
2022. júl. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek az elsővel, én is önbizalomhiányos vagyok hasonló tünetekkel.
2022. júl. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha azért nézed maga, mert tetszel magadnak, akkor az egy jó dolog. Ez önbizalmat ad, és segít a társadalmi beilleszkedésben.


Ha viszont azért nézed magad, mert keresed a hibáid, nézegeted, hogy csúnya-e a pattanásod vagy stb, akkor önbizalomhiány, és az nem.jó dolog

2022. júl. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!