Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet a leghatékonyabba...

Hogyan lehet a leghatékonyabban kommunikálni vele, megközelíteni egy olyan embert, aki nem jó a szavakban, érzései kifejezésében?

Figyelt kérdés

A páromról van szó, viszont nem párkapcsolati kérdés, inkább emberileg szeretném őt megfejteni.

Nem tudom, hogy lényeges vagy sem, de azért leírom,hogy ő 25 éves férfi, én 24 éves nő vagyok.

Sosem volt a szavak embere, ha lényeges érzelmekről volt szó. Baráti társaságokban valósággal jár a szája, de sosem akkor, ha komoly téma jön fel. Poénkodni tud, semleges témákról is beszél, viszont ha érzelmileg meg kell nyilni, akkor pár szóban fejezi ki magát. Szeretnék jó barátja lenni, ugyanis emberileg is nagyon fontos nekem. Ha én kifejezem az érzéseim egy 40 soros levélben, ő akkor is egy mondattal reagál. Azt vettem észre, hogyha más hoz fel neki komolyabb témát, akkor is ilyen. Ha valamin esetleg össze kapunk, én az a fajta ember vagyok, aki ezt éretten meg akarja beszélni, meg akarja értetni magát és a másikat is érteni akarja. Viszont ő ebben nem partner, meghallgat, ám nem igazán reagál, elmondja, hogy érti, és ennyi. Itt leginkább azok véleményére lennék kíváncsi, akik olyanok, mint ő. Van egy ilyen barátom, viszont ő azt mondta, hogy azért nem tud nekem tanácsot adni, mert képtelen bele menni ilyen témákba... Tudom, hogy sok ilyen ember van, viszont megfelelő segítséget még nem kaptam. Hogyan érdemes kezelni az ilyen embereket, mikor érdemes őket megközelíteni, mit érdemes mondani, vagy tenni, stb... Nem akarok az a hisztis barátnő lenni, aki azért veszekszik, mert nem reagál 25 sort, mint én. Szeretném elfogadni és úgy kezelni, hogy neki is jó legyen. Tettekben egyébként kifejezi magát, nekem viszont az megy nehezebben.

Mindenféle tanácsnak, tippnek örülnék.

Köszönöm szépen


2022. júl. 31. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"A székely bácsi és felesége kinn ülnek a teraszon. Egyszer csak anyuka érdeklődik:

- Te szeretsz engem?

- Persze.

- Csak mert sosem mondod.

- Egyszer mondtam, majd ha változik szólok."

2022. júl. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jót mosolyogtam, igazából valamilyen szinten ez igaz... Bár hála istennek, azt gyakran mondja, hogy szeret :D
2022. júl. 31. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Nekem ez ilyen lelkiszegény kapcsolat lenne. Magányosnak érezném magam olyan ember mellett, akivel nem lehet érzelmekről és egyéb komoly dolgokról beszélni. Apám is ilyen volt sajnos. Szerintem az ilyen embereket nem lehet megváltoztatni. Elfogadod ilyennek vagy tovább lépsz.
2022. júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szó sem volt megváltoztatásról, csak megértésről :) egyébként ez tisztelendő

Egyébként én is kicsit ilyen vagyok, hogy komolyabb dolgokba nem nagyon tudok belemenni, de nem is tudom, környezetem hogy kezel ilyen téren. Egyszer-egyszer feljön komolyabb téma, akkor én vagyok általában az, aki csak hallgat, és ha végighallgattam, az a gond, hogy általában nem tudok mit reagálni, bármennyire is szeretnék. Ott vagyok a másik embernek, segítek, ha szüksége van rám, de se tanácsot nem tudok adni, se valami kis biztató beszédet levágni. Persze, ha én vagyok olyan hangulatban, én is meg vagyok hallgatva, és jóval többet kapok, mint adok, de én tényleg nem tudok többet adni

Sajnos most se tudok többet mondani 😢

2022. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3as, valóban van hiányérzetem, de kapok tőle mást, egy véletlenszerű példaképp hűséget, mellette nem aggódom mások miatt, több párom volt, de első olyan ember, aki tisztel annyira, hogy senkivel sem foglalkozik rajtam kívül. És még sok más.


4es, igen, az első mondatod igaz! Köszönöm. De ezzel te is azt mondod, hogy nem érdektelen vagy, csak nem megy.

2022. júl. 31. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!