Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnék a leghatékonyabb...

Hogyan tudnék a leghatékonyabban fejleszteni, a kommunikációmon?

Figyelt kérdés

Gyorsan beszélek, és elég gyakran érthetetlenül.

Olyan szavakat teszek bele a mondataimba, amiken nélkülözni lehetne.

Pl. "Igazából, nem értem, hogy miért csinálod ezt"

Mondjuk ebből az "igazából"-t nélkülözhettem volna.

Ez csak egy mondat volt, de ha több mondatot teszek össze, akkor furcsán hangozhat.


Én igazából hozzá szoktam már, hogy így beszélek, és természetesnek hallom a hangom, viszont ha egy hangüzenetet küldök valakinek messengeren, és vissza hallgatom magam, csak akkor veszem észre, hogy mennyire idétlenűl kommunikálok...

Nem tartom magam hülye embernek... rengeteget olvasok, és ha valamit nem értek, akkor utána járok, hogy tágítsam a látási köröm.

Viszont ahogy kommunikálok, és vissza hallom magam, teljesen úgy érzem, mint ha egy alúl iskolázott embert hallgatnék..., annyira gyórsan, és össze szedetlenül beszélek, hogy meg értem azt, ha nagyon sokan nem vesznek komolyan, amikor épp beszélek.


Lényegégében ebben szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan vegyem állitsam át az agyam arra, hogy értelmesen, ne túl gyórsan beszéljek, és az legyen számomra a normális


2021. jún. 24. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Írni és fogalmazni sem tudsz.
2021. jún. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szinte volt egy olyan sejtésem, hogy az első kommentelő az írásomat fogja megszólni 😂😂, köszönöm a felismerést, remélem, hogy mostmár nyugodtan tudsz aludni 🤣
2021. jún. 24. 20:01
 3/7 A kérdező kommentje:
És akkor a fogalmazásomon, hogyan tudnék fejleszteni? Ha már így felismerted?
2021. jún. 24. 20:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Kérdőjel nélkül
2021. jún. 24. 20:02
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk olvass, attól bővül a szókincsed is.
2021. jún. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Olvass hangosan
2021. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A töltelékszavak használata a gyorsaság következménye is. Nyilván nem bírja követni az agyad olyan gyorsan a mondandódat, kell neki egy kis gondolkodási idő. Élőbeszéldben ezekkel semmi gond, persze ha minden egyes mondatban benne vannak, az zavaró lehet. De még tanár is van, aki így tanít.

Viszont a tempón lassítani kellene, és akkor javulni fog vele együtt ez is. Hangos olvasás jó ötlet. Esetleg lehet azt is, hogy a gondolataidat mondod ki hangosan, és tudatosan lassabban, hogy hozzászokj. Egyébként, nincs valami szorongásféléd, mikor beszélsz az emberekhez? Hogy "csak mondjam el minél hamarabb, amit akarok, hogy ne engem kelljen hallgatniuk"? Nyugalmat kell erőltetni valahogy magadra.

Én például mikor előadásra gyakoroltam, eleinte nekem is nagyon gyors volt. Aztán jópárszor elmondtam magamnak, magabiztosabbá váltam, és szépen belassult.

Talán az is lehet a gond, hogy túl sok mindent akarsz egyszerre mondani. Nem tudom, de az okot lenne jó tudni.

2021. jún. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!