Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képtelen vagyok leszokni...

Képtelen vagyok leszokni arról, hogy másokhoz hasonlítgassam magam?!

Figyelt kérdés
Folyamatosan abból áll ki az életem, hogy másokhoz mérten ítélem meg magam. Ki hol tart az életben, mit csinál, hol dolgozik, milyen a párkapcsolata és egyebek. Folyamatosan, szó szerint. Olvastam önfejlesztő gondolatokat, amik ideig-óráig működtek, de mindig visszatérek a gyökerekhez és kezdődik elölről az egész. Mindig azt érzem, hogy egy nagy rakás kaksi vagyok, mert míg más mondjuk már évek óta jól működő párkapcsolatban van, addig én személy szerint ott tartok, hogy John Doe miért mondta azt, meg miért nézett úgy. Ez csak egy példa. Egyébként 22 vagyok.

2022. aug. 2. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván nem kaptad meg a feltétel nélküli szeretetet és odafigyelést a szüleidtől kisgyerekként. Kb.minden 3.emberre igaz, de lehet hogy optimista becslés. Pszichoterápia segít. Meg majd az élettapasztalat, ha meglátod, hogy alakul idővel mások élete, illetve hogy lehet a valóság pont az ellenkezője is, mint amit kívülről csillogónak látsz.
2022. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Meg kell, hogy védjem a szüleimet, tőlük jobb szülőket nem is kívánhatnék!

Gyerekkori kirekesztéshez datálom ennek kialakulását.

2022. aug. 2. 22:30
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
De ha ki tudtak rekeszteni, akkor már ott nem volt meg az önbizalom. Biztos, hogy nem kellett újszülöttként külön szobában aludnod, felvettek, ha sírtál, szoptattak igény szerint?
2022. aug. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!