Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a felnőtt...

Miért van az, hogy a felnőtt életükben sikeresen pályát módosítók legtöbbször nők?

Figyelt kérdés
Csomó ilyen sztorit hallottam már életemben, hogy "két gyerek mellett elvégeztem 43 évesen az egyetemet", de szinte mindig nőktől. Most is megnéztem egy fb-posztot, aminek a lényege az volt, hogy "sose késő tanulni", és tele volt kommentárokkal, szinte mind nőktől, hogy gyerek mellett elvégeztek felnőttként egy képzést/új szakmát tanultak. De férfiaktól ilyet nem nagyon hallok, kb. minden 5-6 nőre ha jutott egy férfi. Miért?
2022. aug. 4. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Mert szar egyetemen tanulni. Úgyse jutsz előbb munkához. Legalábbis nem sokan.
2022. aug. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Nőknél van pár bizonyos előny,ha érted mire gondolok.
2022. aug. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a gyes, gyed mellett könnyebb tanulni, főleg az elmúlt 2 évben, hogy online volt sok tanfolyam, ill előadások az egyetemen. Gyes, gyedet az idő miatt értem, nem akarom a gyereknevelést könnyűnek nevezni, mert baromian nehéz, de idő miatt könnyebb, mert nem köt a munka.
2022. aug. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

1, férfi nem tud gyedre menni (gondoltad volna?)

2, alapból életképes szakmát tanul ezért nincs min módosítani

2022. aug. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3, a reklám amit bedobott neked a facebook lehet hogy többnyire nőknek jelent meg. Be tudod állítani reklámok kapcsán a nemed/érdeklődési köreid
2022. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

4-es, a gyerek egyéves kora után az apa is mehet gyedre/gyesre.


Az ok inkább az, hogy a férfiak kitartóbbak, konokabbak, jobban ragaszkodnak a megszokotthoz, hűségesebbek, kevésbé csapongóak. Nehezebben ismerik be, ha nem jó irányba indultak, ha tévedés volt az eddig elvégzett szakmájuk. Amelyik irányba egyszer elindultak, azon akarnak végigmenni vagy kicsit módosítani, nem elölről kezdeni valami egészen újat.

2022. aug. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk teli van az iroda olyan férfiakkal akiknek erre egyszerűen nincs szüksége. Eleve mérnökök, pro sales-esek, pénzügyi szakemberek innen nem sok nagyobb siker kell.
2022. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem egyrészt amit hármas írt.

Másrészt ha van is ilyen, a pasiknak nincs igénye arra hogy blogokon, fórumokon elmondják, kiposztolják hogy elvégeztem egy infós tanfolyamot, megtanultam autót szerelni...

Csúnyán mondva, a nők pletykásabbak :)

harmad részt, a férfiak alapból vezetnek a képzési listán, több érettségizett és több egyetemet végzett van köztük. Azaz kevesebbnek van szüksége a tovább képzésre.

Szakoktatásban és szakközép iskolában pl. nappalin kétszer annyi férfi tanul mint nő.

[link]

2022. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Shaddark ***** válasza:
100%
És kihagytam negyedikként, hogy a nappali képzésben részt vevő magasabb fizetéssel járó szakok legtöbb hallgatója férfi. Azaz jóval kisebb azok aránya akik szükségét érzik a szakirány váltásnak vagy tovább képzésnek, mert alapból jól fizető szakmát választottak.
2022. aug. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Sok férfi már csak valami otvar szakmunkásnak tanul, egy darabig lehet jó volt de előre nem lép az életben az biztos. Én tuti nem jönnek össze szakmunkással például.

32/N gazdaság informatikus

2022. aug. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!