Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok, ti mennyit változtatok...

Lányok, ti mennyit változtatok kamasz korotok óta?

Figyelt kérdés
Öltözködési és zenei stílusra gondolok legfőképp. Mennyit változtatok kamasz korotok óta, és miben?

2022. júl. 12. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Öltözködésben 100%, zenei ízlésben 30%.
2022. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Milyen voltál akkor, milyen lettél azóta. A részletekre vagyok kíváncsi.
2022. júl. 12. 17:39
 3/10 Metionin ***** válasza:
95%
Kérdés, hogy honnan kell számítani a kamaszkort. Gimis koromig nem volt saját pénzem, szóval a ruháim anyám ízlését tükrözték. Utána egyszerű fekete darabokat hordtam, mert a helyi kínaiban csak az volt. Felnőttként meg már van lehetőségem extrább darkos ruhákat hordani. Ugyanez sminkkel, hajjal: 16 évesen festettem be a hajamat de a suli tiltotta a színeset, így fekete lett. Egyetemista koromban áttértem a kékre és a lilára. Gimiben alig sminkeltem, egyetemen kezdtem el pl. szemhéjfestést megtanulni és palettákat venni. Szóval ránézésre sokat változtam mondjuk 16 és 26 között de ezek mindig a körülményektől függtek, végig ugyanaz az esztétika tetszett, csak hol engedélyem, hol pénzem, hol lehetőségem nem volt magamévá tenni míg fel nem nőttem. A zenét illetően nálunk otthon nem volt zene, szóval az ének-és balettórákon hallgatott klasszikusokon nőttem fel, a mai napig szeretem a szimfónikus zenét. Később ehhez a metál különböző válfajai jöttek hozzá.
2022. júl. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Kamaszkorban

Polo leggings, farmerok

Termeszetes hajszin no smink csak koromlakk mindegyiken más szinű

Zene: amit a szüleim vagy bnőim hallgattak.


Kesobb

Mindent takaro fedő melltartok, egyedi stilusok, sokan utánoznak is, amit valahogy rühellek, elonyoket kiemelo, hatrányokat takaró ruhák, enyhe smink, szolidabb laķkozas, nőcis öltözkodes

Zene: mindig az aktualis baratom izlese(a kemeny rock metal ilyesmiket gyűlölöm, de ilyenekkel össze sem jövök)

2022. júl. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Sokat változtam tiniként is, öltözködésben főleg. Eleinte csak fekete ruhákban jártam, kedveltem a kicsit extrémebb beütésű öltözködést, ezt anyumtól vettem át főleg, ő imádja a goth és cyberpunk stílust is. Volt egy rakat fekete kesztyűm, harisnyám, csizmám, choker nyakláncok, medálok, nyakörv...:D

Később elkezdtem egy fokkal visszafogottabb ruhákban járni, olyanokra gondolok itt mint sima fekete nadrág hosszított felsővel, pulcsival esetleg. De mindig olyan ruhákat választottam amik ilyen "zsákruha"-szerüek voltak, a súlyproblémák miatt inkább takargattam magam. A nőies öltözködést nem nagyon szerettem, ahogy kiegészítőket, sminket sem hordtam ekkor már.

Most fiatal felnőttként már jobban szeretem a kicsit nőies öltözetet, kedvelem a világos színeket, szeretem a ruhákat, illetve ha egy kicsit kivágottabbak. Hordok sminket, bár csak szemhéjtust, rúzst, néha szempillaspirált, tehát ezt is elég visszafogottan. Kiegészítőket továbbra sem hordok, egyedül egy karkötőm van amit néha felveszek :)

Tehát elmondható hogy nekem eléggé leegyszerűsödött az öltözködési stílusom az évek alatt.

A zenei ízlésem mindig is kaotikus volt, ez manapság is így van. Mindenhonnan csipegetek számokat, hogy ha tetszenek - A zenék 80%-ának még csak a műfaját sem tudom, de hallgatom mert tetszik.

Bandák amiket annó hallgattam: Faun, Omnia, Luca Turilli's Rhapsody, Arkona, Blackmore's Night, Percival, Beltaine, Rammstein, Nightwish.

Ugyanazokat hallgatom most is, de a lista kiegészült pár olyan bandával akiket csak később találtam meg, mint Wardruna, Skáld, Damheim, Heilung, illetve ezeken kívül hallgatok kicsit híresebb előadókat is, mint Shawn Mendes, Panic! At The Disco, Five Finger Death Punch, Melanie Martinez, Willy Williams, Stromae, Amigod, Leander Kills például.

A zenei ízlésem mindig is kaotikus volt, bár annak örülök hogy ez legalább nem változott sokat :)

2022. júl. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Én kamasz koromban csak feketét vettem fel vagy sötétet, deszkás cipő farmer, és fekete szemceruzát használtam, brutálisan néztem ki, de akkor tetszett.


Aztán megváltozott minden, szeretem a színes ruhákat, és szinte csak elegánsba járok, megtanultam sminkelni, frizurákat csinálni nyitottabb lettem.

Zenéből sok maradt a régi kedvenceimből, de újak is vannak.

Egyszóval nagyon sokat változtam, szerencsére jó irányba.

2022. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
15-17 évesen dundi voltam és totál visszafogottan, fiúsan öltöztem. Nyálas romantikus zenéket hallgattam. 18-19 évesen elkurvultam öltözékben, zenében is ehhez illőt kerestem. 20-22 egy konszolidációs időszak volt. Most 23 vagyok, viszonylag normális igy a két véglet után. :D
2022. júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Annyira gyakori a nőknél hogy fiatalon sznte csak feketét hordanak, fiúsabban öltözködnek, aztán mikor felnőnek már nőiesebbek lesznek. Ez miért van?
2022. júl. 13. 13:18
 9/10 Metionin ***** válasza:
93%
8. Fiatalon szinte mindenkinek van egy fekete korszaka, gondolom nagyrészt szerepe van benne annak, hogy a legtöbb szülő valamiért nem vesz fekete ruhát a gyereknek, így az a kamaszlázadás szimbólumává válik. Ami engem illet, ovis korom óta a kedvenc ruhaszínem és mióta megtehetem, feketében járok a mai napig pedig már rég felnőttem. A fiús öltözködéstis inkább azoknál figyeltem meg, akit a szülő mindenáron lányosan öltöztetett kisebb korában. De előfordul, hogy a kamaszlányok idegennek érzik még a saját testi változásaikat és amiatt pártolnak át a bővebb ruhákhoz. Nálam is volt bő pólós korszak, ami azzal függött össze, hogy bántottak a soványságom miatt és én voltam olyan botor, hogy azt hittem, bő ruhákban nem látszik annyira.
2022. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Logikus. Köszönöm a választ.
2022. júl. 13. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!