Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemisták, tanulók! Ha van...

Egyetemisták, tanulók! Ha van egy előadó, akinek minden szava valóban kincs, de csak szóban magyaráz, hogyan jegyzeteltek, hogyan tanuljátok meg azt amit mond?

Figyelt kérdés

Van egy ember, akinek eddig többet jelent a szava mint bárkié eddigi életemben, de csak szóban tart szemináriumot. És egyszerűen nagyon örülök hogy meghallgattam, csak valahogy jegyzetelni, minden komolyabb rész leírni, s majd megtanulni, megérteni szeretném.

Hogyan tegyem ezt?

Hogy minden amit mpndott, valahogy megértve legyen?

Jegyzeteljek?

Vagy hogy/mit?

(Jó, szerencsére sok anyag fent van a YouTubén, de a helyzet így is ugyan az)



2022. aug. 6. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzetelek órán, amit általában vizsga előtt átnézek, rendezek és értelmezek. Jegyzeteltem kézzel meg gépen is, az óra jellegétől függött, hogy melyik működött jobban. Kézzel szeretek össze vissza nyilazni meg beszúrni ezt azt akár későbbre is, vizualizálni az összefüggéseket, ok-okozati viszonyokat. Gépen meg szinte azt írom, amit mond, nekem elég kevés dolog szokott kimaradni, szinte mindent le tudok írni és biztosan el is tudom olvasni később is, ami a roham kézírásomnál nem mindig működik:D De amikor online voltak az órák volt olyan szaktársam, aki felvette az órát. Amúgy ez hangfelvétellel működhet élőben is, ha tényleg semmiről nem akarsz lemaradni.
2022. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekel, hogy illegális, de én felveszem hangra az egészet és otthon lassítva hallgatva kijegyzetelem az egészet. Másnak nem adom oda és akkor nincs baj.


Volt már olyan tárgyam, ahol csak így tudtam átmenni, 400 oldalas jegyzetet írtam, mert a kötelező irodalom elavult volt és azt kérte számon, amit szóban elmondott órán.

2022. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kézzel nekem hatékonyabb. Próbáld a kulcsszavakat, fő összefüggéseket leírni. Jó szellősen, és óra után, lehetőleg még aznap átnézed, kiegészítgeted. A rövidítéseket is kiegészíted, mert hetek múlva nem fogsz emlékezni, mit rövidítettél. Óra előtt is érdemes átnézni az előzőt, ha egymásra épülnek, mert úgy jobban fogod érteni a következőt és úgy jegyzetelni is könnyebb.


A gyakorlat segít. És sajnos azt nem fogod tudni elkerülni, hogy ahogy írsz, az írás elvonja a figyelmed és valamit ezért nem értesz meg. Szóval ha más is jegyzetel, kérdezd meg, hátha odaadja.

2022. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni jegyzetelni, nem pedig diktátálásként leírni minden szavát. Vagy, ha megengedi, vedd fel az órát és hallgasd vissza
2022. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!