Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted ha állatok tudnának...

Szerinted ha állatok tudnának beszélni, akkor is levágnánk és megennénk őket?

Figyelt kérdés
Tudom hülye kérdésnek tűnik de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Az állatok tudnának emberi nyelven beszélni, de nem lennének okosabbak, csak szimplán beszélnek. Ez szerintetek milyen hatással lenne a társadalomra és személyesen rátok? Akkor is megennéd őket vagy nem?

2022. aug. 8. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Meg hát, max másképp vágnám le.
2022. aug. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem. Az már olyan személyes, ha beszélnek.

Most sem esszük meg azokat, akikhez kötődünk. Pl. a házi kedvencként tartott nyusziját sem vágja le az ember.

2022. aug. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
2022. aug. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Az érzelmi fogyatékos falusi bunkó levágja bárhogyan.
2022. aug. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
4: az érzelmi fogyatékosság és a bunkóság nem a lakóhelytől függ. Van bőven a városban is. Nagyvárosokban is.
2022. aug. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Biztos lenne, aki igen, de szerintem jóval többen térnének át a vegetáriánus/vegán életmódra.

5. Jó, de attól még általánosságban a falvakban lakókra szokott igaz lenni ez a felfogás, hogy "a kutyát/macskát nem szeretgetni kell, az a dolguk, hogy őrizzék a házat/egerésszenek"

2022. aug. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 B2man ***** válasza:
0%
Nálunk volt olyan, hogy három pulykát vágott le anyám, akiket én nevelgettem! Annyit kértem, hogy a levágásnál ne legyek ott! Tiszteletben tartotta...
2022. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%

"állatok tudnának emberi nyelven beszélni, de nem lennének okosabbak, csak szimplán beszélnek"


Ez eleve ellentmondás a legtöbb állat esetében. A tyúkok értelmi szintje például túl alacsony ahhoz, hogy ha minden más maradna, de tudnának emberi nyelven beszélni, akkor értelmes mondatokat tudjanak mondani. Csak arra lennének képesek, mint egyes papagájok: egyes szavakat ismételgetni.


Nagyjából sertés, kutya, macska, szarvasmarha lenne a legalacsonyabb szint, ahol már a szavaknak enne értelme, de csak nagyon egyszerűek lennének, csak az adott helyzetre vonatkozó egyszerű szavak. A csimpánzok meg kb. mint egy közepesen értelmi fogyatékos, de beszélni épp tudó ember. De csimpánzokat eleve kevesen esznek, kutyát, macskát is, a disznót amúgy sem kellene megenni, mert okos állat, amely túlzottan felfogja a szenvedést, a marha hasonló, bár ott a tejipar, ami nehezen lenne pótolható.

2022. aug. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 B2man ***** válasza:
28%
6-os! Mikor jártál legutóbb faluban?
2022. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
Ha beszélnének és lenne öntudatuk, akkor nyilván lenne személyiséguk is, és nem megennenk őket hanem elnézve a történelmet haboruznank velük a termoteruletert, asvanyokert, egymást gyilkolasznank kölcsönösen. Ja, és valószínűleg ők is ennek húst.
2022. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!