Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sértődnek meg az eladók...

Miért sértődnek meg az eladók ha nem nézek rájuk?

Figyelt kérdés

(Mini kisbolt)

Amikor bemegyek és köszönök nincsenek látószögben, igy érthető, ha mondjuk nincs szemkontaktus

De utána a kosárból felpakolok a pénztárhoz, addig az árut nézem

Aztán míg beütötte es kéri a pénzt, akkor a táskámból halászom elő a kártyát vagy a pénzt(tehát megint nincs szemkontaktus)

Amikor visszajárót ad esetleg, vagy nem, de elpakolok és megint az árut nézem

És gyakorta rámáll pl a kovetkező vevő vagy előttem is tolongás es ki kell vkit kerülnöm, hogy kimenjek igy elköszönésnél gyakorta a környezetet nézem, hogy ne menjek senkinek, ne tartsam fel aki rámállt.

Ezek mellett igazából valahogy maga az eladó személye úgy nem is érdekel, tehát feleslegesnek is tartom a szemükbe mosolyogni, vagy pl barátkozni kimondottan nem is szeretnék, de ha egy helyre többet járok, valamiért elkezdenek egy személyesebb beszélgetést mindig :(

És úgy látom, hogy őket komolyan zavarja az, ha nem nézek rájuk. Ugyanis amikor viszont rájuk pillantok, elkapom azt, hogy gúnymosolyogva néznek vagy bámulnak, vagy megesik, hogy elköszönésnél (amikor nincs tolongás, akkor rájuk nézve köszönök), direkt elfordulnak es direkt nem köszönnek a szemembe.

Rá vannak arra állva, hogy sérti őket az, ha nem nézek rájuk.

Kiakaszt.

En is voltam eladó, bennem semmi személyeskedési inger nincs hogy engem vegyenek észre, a legjobban pont azokat a vevőket szeretem, akik gyorsak jönnek fizetnek mennek, nem állnak le szerencsetlenkedni, vagy beszelgetni vigyorogni. Hanem olyan szalagszerű az egész.

De most mit csináljak hogy engem ne gúnyoljanak ki vagy akármi?


Másik hasonlo sztori


Gyogyszertár. 2 pult 2 eladó.

Az egyik ablakhoz mentem oda így csak azzal a kiszolgálóval foglalkoztam kértem x terméket, amire közölte szimplán, hogy nincs. (Más gyógyszertarban megnezik tudnanak e rendelni vagy ajánlanak hasonló terméket, itt viszint ennyit kaptam hogy "nincs")ezért kicait meglepetten de kedves mosollyal elköszöntem es akkor neztem a másik pultosra hogy akkoe tőle is elköszönök erre azt láttam rajta hogy ő is gúnyosan vigyorog rajtam.

Kimentem az üzletből, erre összeálltak vigyorogni es pusmogni.


Mit csináljak hogy ilyen kontextusokat elkerüljek?



2022. aug. 10. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Menj el pszichológushoz, mert nagyon durva téveszméid vannak. :D
2022. aug. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit túlértékeled magad, pont letojják a fejed,te csak 1 hülye vagy a sok közül.


Másrészt picit ellentmondásos a sztorid, mini kisbolt, ahol tolonganak a vásárlók, és kapkodva kell elpakolni a cuccok? Hm...

2022. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Cuccokat*
2022. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mit csináljak hogy ilyen kontextusokat elkerüljek?"


Ne képzelődj.

2022. aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Juj, de túlértékeli magát valaki :D
2022. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszertárban jobb esetben nem eladó van meg pultos…
2022. aug. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen eladó-mindenes-árufelöltő droidok általában nagyon érzékenyek mindenre, főleg arra, ha azt érzik, lenézik őket.

Nekem tegeződés-magázódás dologból is csak Aldiban volt problémám, mondjuk pont nem érdekel, mit vergődik egy normális végzettséggel nem rendelkező, nyelvet nem beszélő jómunkásember pénztáros.

2023. márc. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ki nem sz@rja le őket ? Meg, hogy mit gondolnak ? Mit foglalkozol ezzel ?
2023. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!