Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed arról a...

Mi a véleményed arról a pasiról aki esküvőn nem igent mond hanem azt mondja hogy akarom? Másik kérdés hogy ez jogilag helytálló?

Figyelt kérdés
2022. aug. 11. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján semmi nem derül ki róla.

Mellesleg az akarod-e kérdésre ugyanazt jelenti hogy igen, vagy akarom.

2022. aug. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Melyik esküvőn, polgárin vagy templomin?

A templominál oly mindegy, annak jogi érvénye úgysincs. A polgárinál pedig azért nem számít, mert ott az a lényeg, hogy aláírja az anyakönyvet, azzal rögzül a házassági eskü.

2022. aug. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ja hogy

- Akarod feleségedül az itt jelenlevő hölgyet?

- Maga megveszett? Nem látja hogy néz ki???

De ezután aláírja akkor érvényes?

2022. aug. 11. 08:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnék semmit. Azt kérdezték tőle, hogy "akarod-e". Erre ő azt válaszolta, hogy "akarom". Teljesen normális, odaillő válasz.

Lehet, hogy így tanították be nekik. Lehet, hogy nem, csak zavarban volt, ideges volt, ezért nem "igent" mondott.

De egy szertartás folyamán több kérdés is elhangzik és nem mindig igennel válaszolnak, hanem kimondják azt, amiben a kérdésre rákérdeztek.

2022. aug. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Beleegyezni nyilván bele kell, gondolom erre is figyelnie kell az anyakönyvvezetőnek. De ebből a szempontból az "igen" és az akarom "között" nincs különbség, ha pedig a jegyzőkönyvet is aláírják, akkor nincs kérdés.
2022. aug. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Hát szerintem pedig valahogy így hangzik (a polgári):

"XY, kívánsz-e az itt megjelent Kovács Anitával házasságot kötni?"

Mondjuk erre a "akarom" az nagyon röhögséges.

(Templomban hogy van a kérdés, azt nem tudom.)

2022. aug. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Shaddark ***** válasza:
100%

A kívánok jó oda ;)

Szerintem semmi de semmi jelentősége nincs.

Ha éppen agyalok valamin és olyankor kérdeznek, én van hogy aha, igen-el válaszolok.

Ha lefoglalt az agya, akkor csak ismétli a kérdezőt az ember. Ilyen nagy eseménykor meg lehet a jövőképen agyalt, vagy csak gyönyörködött az asszonykában :)

2022. aug. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Polgárinál ez nem is létezhet. Ott az anyakönyvvezető először felhívja a figyelmet arra, hogy IGEN legyen a válasz, aztán felteszi a kérdést ebben a formában:

"Kijelenti-e Ön, Szabó Jenő, hogy az itt megjelent Kiss Máriával házasságot köt?"

Erre nem értelmes válasz az, hogy akarom. Legfeljebb az, hogy "Kijelentem", de az meg hülyén hangzik.

2022. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy egy programozott KGB-s alvóügynök.
2022. aug. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha a kérdés" Akarod- e... "formában volt feltéve, akkor az "Igen, akarom ..." lenne a teljes mondatos válasz. Hiányos mondatként akár az igen, akár az akarom is megfelel nyelvtanilag.

Jogilag is gondolom, hiszen egyértelmű a válasza.

2022. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!