Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az MBTI-típusod? Miben...

Mi az MBTI-típusod? Miben passzol hozzád? Miben nem passzol?

Figyelt kérdés

Ugye teljesen nem lehet bekategorizálni senkit, ne is akarjunk.

De van egy típus, ami leginkább illik az emberre (ha jó a teszt akkor ezt adja ki eredménynek). Viszont még ez a típus se illik az emberre 100%-ban.

Mik azok amiben az mbti-típusod passzol rád, és mi az amiben nem?

Korodat is add meg légyszi!


2022. aug. 12. 07:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Egyik se, nem hiszem hogy mindenkit be lehet így kategorizálni. A reakcióink is nagyban helyzet függőek. Ha nap során egy szituációban a nyugalom tengere voltam majd később valahol máshol felkapom a vizet akkor türelmes vagy türelmetlen vagyok? Az összesre 40-60% körül dob be.
2022. aug. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Ha nap során egy szituációban a nyugalom tengere voltam majd később valahol máshol felkapom a vizet akkor türelmes vagy türelmetlen vagyok?"


Szerintem az ilyeneknél jön ki ha egy teszt nem jól közelíti meg az egészet. (Bár minden rendszerben van hiba így minden tesztben is)

Mert itt épp azt kéne nézni, hogy mi miatt vagy egyik helyzetben türelmetlen, egy másikban meg tök nyugodt. Mi triggerelt, ilyenek...


Szerintem se lehet bekategorizálni az embereket, meg nem is szeretném. Csak arra vagyok kíváncsi, kinek mi az a rész, amit "nem fed le a rendszer", vagy ahol elcsúszik. Hogy van-e ezekben valami összefüggés. 🙂

2022. aug. 12. 07:56
 3/13 anonim ***** válasza:

Intp- a kíváncsiságom kielégíthetetlen, szinte minden érdekel (legfőképp a tudományok), emiatt tele vagyok random tényekkel, de konkrét mélyreható tudásom semmiről nincs. Ez azért van mert irgalmatlanul lusta vagyok, sosem tudok befejezni egy online tanfolyamot vagy könyvet, hogy tényleges tudást szerezzek. Utálom a hazugságokat és a játszmákat. Nagyon szélsőségesen intro vagyok, a végtelenségig elvagyok egyedül. Ami nagyon stimmel, hogy nem állok ki az igazamért egy vitánál, az sem zavar ha kiderül hogy tévedtem, csak az igazság érdekel.

Ami nem stimmel: egyáltalán nincs pókerarcom, és nem szeretem felrúgni a szabályokat, sőt, kifejezetten szabálykövető vagyok. Az sem igaz hogy a toxikus kapcsolatokat nehezen hagyom el, az ilyen embereknek egyszer szólok, aztán kiadom az útjukat. És nem nézek animéket.

2022. aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Én tanultam pszichológiát, de amit megtanultam az az, hogy fölösleges belemagyarázni mindenbe a sok baromságot és analizálgatni magunkat.
2022. aug. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
INFP-T
2022. aug. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj bocsi.

24 lány.

Amúgy rám nagyjából mindenben passzol.

2022. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, a kort elfelejtettem. 18 vagyok.
2022. aug. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Ahányszor kitöltöm annyi verzió jön ki, komolytalan az egész
2022. aug. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
INFP szinte mindenben illik rám, meg is lepődtem mennyire :) Bár néhány esetben azt írják hogy teljesen pozitív világnézet, az nem mindig illik rám
2022. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Mindenkit könyörögve kérek sokadjára, hogy felejtse el a 16Personalitiest, az nem MBTI, csak kölcsönzi a terminológiáját. Sőt, ha valaki arra törekszik, hogy minél pontosabban sorolja be magát, úgy en bloc felejtse el a teszteket, helyette olvasson kognitív funkciókról – azok alapján rám is az INTP illeszkedik a leginkább –, de tudni kell, hogy a létezésüknek nincsen komoly tudományos megalapozottsága, szóval nem véletlen, hogy a pszichológia manapság kiröhögi ezt az elméletet. Legyen nekünk is szimpla fun.

A 3-as hozzászólóhoz kapcsolódva: az "egzakt természettudomány" kevésbé foglalkoztat, mint a "humán társadalomtudomány", és zavar, ha kiderül, hogy tévedtem, mert tele vagyok komplexusokkal. Ami rá nem igaz, rám igen: bármilyen kapcsolat lezárása kihívást jelent, még ha toxikus is + nézek animéket, lol.

2022. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!