Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem akarunk gyereket...

Miért nem akarunk gyereket vállalni? Miért van egyre több Nő ,aki nem akar gyereket vállalni? Miért gondolja egyre több édesanya, hogy ha újra kezdhetné, "erre a világra" nem vállalna gyereket? Vagy pont ez a válasz? Ennyi?

Figyelt kérdés

42 éves gyermektelen férfiként teszem fel a kérdést úgy, hogy magam sem akarok gyereket (és egyébként ilyen szempontból hozzám illő debreceni párt keresek)! Pár éve a társkeresőkön még szinte elképzelhetetlen volt olyan Hölgy profiljára bukkanni, aki ne akart volna gyereket. Most sincs sok! De már azért akad!

Olyan hölgyek válaszaira várok, akik így gondolkoznak.

Egyébként egyre többször akadok össze és fajul odáig a beszélgetés fiatal édesanyákkal akik a témában meglepően nyilatkoznak: "Ha újra kezdhetném..."



2022. aug. 12. 13:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
72%
Te miért nem akarsz? eddig miért nem lett? A nők is ugyan azokat a válaszokat adják, mint amiket te.
2022. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
74%

Röviden : csak.


Hosszabban : mindig is utáltam a gyerekeket, idegesítettek és ez 30 felett sem változott. Az állatokat többre tartom.


Régebben is sok nő volt, aki a háta közepére sem kívánta a gyereket, házasságot, csak akkoriban kuss volt a nevük. Szerencsére már modernebb időket élünk, bár Magyarország még így legalább 100 évvel le van maradva ezen a téren is. Annyi begyöpösödött, maradi, intoleráns ember van itt még mindig, hogy az nem igaz.

2022. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
57%
Én meg nagyon sok 45-50-es férfibe botlottam a társkeresőn, aki még(is) szeretne gyereket.
2022. aug. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
83%

Én szeretem a gyerekeket, de sajátot nem szeretnék. A nővérem bőven teljesítette az én részemet is, azért meg, mert "kell" szülni, nem fogok.

Ne a társadalom határozza meg az én életemet.

2022. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
87%

Nem így gondolkozom, de csak 3 hónapos a babám és tudom milyen gondolatok cikáztak a fejemben mielőtt eldöntöttük, hogy jöjjön. Én nagyon sokat gondolkodtam a kérdésen mi lehet az oka, hogy vágyom rá, de igazán mégsem. (Aztán a vágy győzött és nem csinálnám vissza.)

Rossz minta? Felelősség? Sokszor csak oda jutottam, hogy önzőség... Túl önző vagyok egy gyerekhez. Utána se éjjelem, se nappalom, szeretek csak úgy magam lenni, elmenni valahova, barátnőzni, utazni, stb. Ezekben a gyerek egy darabig biztosan megköti a kezem. Igen, önző voltam és még mindig sokszor az vagyok.

Szerintem kevesen mondják ki, de a legtöbb esetben ez a valós ok. A nőknek már nem az az egyetlen vágy, cél és eredmény az életükben, hogy gyerekük lesz. Sokkal "nagyobb a világ", mint régen. Sokkal szabadabb, akaratosabb, önállóbb generációk nőnek fel.

2022. aug. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
48%

Mert soha nem akarom magam abba a helyzetbe hozni, hogy egyszer a rendőrök hívjanak fel: sajnos balesetben meghalt a gyereke, az eddigi életének vége.

Tudom, hogy ennek az esélye nagyon kicsi, de akkor sem akarom még az esélyét se megadni ennek. Bőven elég, ha a saját életemért felelős vagyok.

2022. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 Metionin ***** válasza:
71%
Egyszerűen sosem éreztem azt, hogy az életem jobb lenne gyerekkel. Nem voltam oda értük soha, kb. úgy vagyok velük, mint a tengerimalaccal: elhiszem, hogy van aki szerint cuki, elhiszem, hogy valaki akar, tőlem akinek kell, tartsa nyugodtan csak nekem nem kell és ne vegzáljanak vele. Ennyi, nincs ebben semmi túlmisztifikált szarság. Ami a régieket illeti, anyáink korában sem volt még tisztában vele a nők jelentős része, hogy a házasság és gyerekvállalás választás, nem pedig kötelesség.
2022. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
68%

#1-es A helyzetünk a biológiából kifolyólag különböző, és ezért az indokaink is különböznek. Odáig egyforma, hogy mindkét fél életét alapjában megváltoztatja, megszűnik a szabadság, a függetlenség, a spontaneitás, megnő a felelősség, kevesebb pénz jut mindenre, sok dologról le kell mondani. A nőknél ehhez hozzáadódik, hogy nekik kell kihordani és megszülni a gyereket, ennek az összes egészségügyi kockázatával együtt. Többnyire a gyerek ellátása is az ő dolguk. A férfiaknak pedig s plusz jövedelem biztosítása, túlóra, másodállás. Mindegyik elég indok.

N

2022. aug. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
24%

Mert fogalmuk sincs róla, hogy mennyi minden miatt jó, ha valakinek gyereke van, gyerekei vannak. Mindig csak ugyanaddig jutnak el a gondolkodásban, hogy

"mindkét fél életét alapjában megváltoztatja, megszűnik a szabadság, a függetlenség, a spontaneitás, megnő a felelősség, kevesebb pénz jut mindenre, sok dologról le kell mondani. A nőknél ehhez hozzáadódik, hogy nekik kell kihordani és megszülni a gyereket, ennek az összes egészségügyi kockázatával együtt. Többnyire a gyerek ellátása is az ő dolguk. A férfiaknak pedig s plusz jövedelem biztosítása, túlóra, másodállás."

Azt sose gondolják végig, hogy mennyi de mennyi előnye, öröme van az egészében annak, akinek vannak gyerekei!

2022. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
80%
Mert az emberek rájöttek, hogy ez is egy opció már. Régen meghurcoltak érte. Ma gondolhatjuk másképp.
2022. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!