Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a probléma azzal, ha egy...

Mi a probléma azzal, ha egy édesanya tesz fel képet a babájáról Instagramra?

Figyelt kérdés
2022. máj. 22. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Részemről az, hogy a gyerek még nem tudja eldönteni, akar-e az internetre felkerülni. A lájkok nem neki szólnak, hanem az anyukának. Szóval kb felhasználja az anyuka lájkgyűjtésre, a gyerek tudta nélkül.
2022. máj. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Alapvetően és általánosan semmi.

Konkrét képpel, vagy megszállott posztolgatással már lehet probléma.

2022. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Akinek másból sem áll a napja, mint a tökéletesnek mutatott élete reklámozása, az komoly gond. 1-2 belefér, ha tényleg kíváncsiak rá mások, de nem a napi szintű helyzetjelentés.
2022. máj. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Semmi
2022. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem meztelen, vagy megalázó helyzetben (pl. Kakilás) közben tesz fel róla semmi. Én személy szerint a napi több képet posztolóktól kivagyok, de azzal semmi baj sincs szerintem aki időről-időre feltesz egy képet.
2022. máj. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem napi 100 kép nem zavar.
2022. máj. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Nektek tényleg van olyan ismerősötök, aki naponta posztol a gyerekéről?

Nekem vagy nem dobja fel a Facebook algoritmus ezeket, vagy tényleg nincs ilyen ismerősöm.

2022. máj. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Én tudatosan nem teszek fel képet róla. Indokok:

1) A babának, kisgyereknek ez nem jó, nem élmény, nem siker. Nem fontos. Ő még nem ismeri a lájkoknak meg a virtuàlis elismerés egyéb formáinak rendszerét és nem érdeklik ezek. A baba posztolása tehát rólam szól, én szeretném bezsebelni ismerősök-kevésbé ismerősök elismerését, dicséretét.

2) A gyerekem tehát eszközzé válik arra, hogy a saját egómat legyezgessem a neten: tárgyiasítottam a gyermekemet. Jujj.

3) A gyermekem nem adott rá engedélyt, hogy kitegyem: ezek a képek sokszor visszakereshetőek maradnak évekkel később is, és ha esetleg cyberbullying áldozata lesz, nem fogja megköszönni, hogy dokumentáltam és a netre töltöttem a gyerekkoràt.

4) Egy pedofil számára eldönthetetlen, melyik babakép válik vonzóvá. Nem szeretném, hogy az én gyermekem képe kerüljön ilyen kezek közé.

5) Szeretném megadni az gyermekenek a gyermekkor védettségét és intimitását. Az adott pillanat intimitása elveszik, amint azt posztolom.

6) Szeretném megadni a gyermekemnek, hogy amikor elég idős lesz, tiszta lappal indulhasson a neten és ő maga formálhassa a saját digitális lábnyomát. Ha ő úgy dönt, tesz majd fel gyermekkori képeket.


Félreértés ne essék: fotózom a gyereket, nagyszülőknek, távol élő rokonoknak, nagyon közeli barátoknak szoktam képeket küldeni. Azt viszont nem engedem, hogy posztolják, megkértem őket, hogy a közeli ismerősöknek privát üzenetben mutassák meg inkább. Több nekifutásra elfogadták a döntésünket.

2022. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

8

Egy az egyben így csinálom én is.

2022. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!