Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért így írjátok az állatok...

Miért így írjátok az állatok nevét?

Figyelt kérdés

Minden egyes kérdés, amit itt látok, úgy van megfogalmazva, mintha egy kisgyerek írta volna:

Kiscica, kutyus, höri, süni stb.

Tudtommal 16 éves kor a korhatár. Akkor miért nem lehet úgy is fogalmazni?

Élőben sem beszéltem még így senkivel, hogy "A cicusomnak van valami gondja."

Számomra eléggé irritáló. Vagy ez valami konvenció? Esetleg kötelező ebben a kategóriában?



2022. aug. 13. 09:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
98%

Én sem látok ebben különösebb problémát.

A "kiscica" nem azonos a (felnőtt) macskával.

A "süni"; hozzátett egy -i végződést, na puff, ettől még nem lesz gyerekes.

A "kutyus" is egy eléggé bevett becézés.

Az egyetlen, ami engem is zavar, a "höri", mert ezt egy eléggé értelmetlen és igénytelen rövidítésnek tartom, kb. "koviubi" szint, de hát ez van, én sosem használnám, de hol vagyunk ma már Arany János nyelvezetétől... És azért, mert engem idegesít, azért eszembe sem jut, hogy ezt szóvá tegyem bárkinek is.

2022. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
25%
8: 26 éves, közgazdász végzettségű vagyok és elég művelt embernek tartom magam alapjáraton is. Szóval semmiképp sem tartozom a "boomer" korosztályba. És a kérdésedre válaszolva: ha annak a szónak megvan a magyar megfelelője, vagy nem valami olyan szakszóról beszélünk, aminek a szakzsargonban idegen nyelvű a szokásos megnevezése, akkor igen, iszonyatosan gáz.
2022. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
83%

12, szerintem meg nem gáz.

Vedd ki a fejed a seggedből, és rájössz, hogy ez csak a te veleményed. Ami senkit nem erdekel.

2022. aug. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
21%
14: Az egyszerű, alpári körökben mozgó és az életüket papucsállatka szintjén megélő, mocskos beszédű embereket valószínűleg nem érdekli.
2022. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a felsorolásból engem is csak a "höri" irritál jobban, a többi nem. Meg van még egy csomó kifejezés amit már csak rövidítve használunk, de azok most nem jutnak az eszembe.
2022. aug. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
47%

Ami viszont engem is zavar, az, hogyha emberek a saját házi kedvencüket "gyermekem", "kisfiam/kislányom" megnevezéssel illeti.

Amim már elég bugyuta, amikor valaki már emberi számba emeli a kutyáit/macskáit! Egy ismerősöm (nő) például azt írta ki Facere, hogy elvitte a kutyáját és a macskáját az állatorvoshoz, ajnározta az állatorvosi rendelőt, majd leírt egy olyan mondatot, hogy "Örülök, hogy mostmár mindkét gyermekem egészséges és jó kezekben van!"...

Értem én, hogy a kutya/macska családtag - én is így tekintettem rájuk, mikor voltak - ,de az állat állat marad, nem lesz belőle gyerek, akármennyire szeretjük! Eléggé szánalmas, mikor valaki "gyermekeim" - nek nevezi az állatait...

Persze, az észrevehető, hogy többnyire a gyermektelen - főleg nők - körében gyakori ez a megnevezés az állataikra. Ez az illető nő is gyermektelen. Nagyon szeretne gyereket, de a közelgő válság miatt a párjával egyelőre nem akarnak.

2022. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Thunderfairy ***** válasza:
93%

Engem sokkal jobban zavar az amikor itt olvasok kérdéseket és válaszokat és szó szerint rejtvényt kell fejteni hogy el tudjam olvasni őket. Például úgy irja: az késsel - a késsel helyet. Engem az ilyenek jobban zavarnak.


Most a kérdésre válaszolva. Azért van ez mert szeretik az adott állatjukat. Ilyen személy esetén, aki így mondja, biztos lehetsz benne hogy szereti és jól is tartja a kutyáját, macskáját, akármilyét.

2022. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
94%

8: miért kell mindenhol boomerezni???

Szerintem pont egy fiatal írta ki.

A hülyeség nem kor függő.

2022. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
91%
18-ra: tegyük hozzá, hogy messze nem mindenki gondolja komolyan, hogy az állata a gyereke, aki használ erre utaló szófordulatokat. Nekem pl. a környezetem erőlteti. A legextrémebb, amikor azt mondják a kutyámnak, hogy "menj anyádhoz" (ettől kb. hideglelést kapok), és igen, rajtakaptam magam, hogy már én szoktam azt mondani a kutyámnak időnként, hogy "kisfiam", igaz, kizárólag itthon. És igen, gyerektelen nő vagyok, de ettől még egyáltalán nem tartom a kutyám a gyerekemnek vagy gyerekpótléknak, és nem is bánok úgy vele, fele annyira sincs elkényeztetve, mint amiket máshol látok.
2022. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
42%
Eléggé beteges az, ha valaki gyerekének nevezi az állatját...
2022. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!