Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért így írjátok az állatok...

Miért így írjátok az állatok nevét?

Figyelt kérdés

Minden egyes kérdés, amit itt látok, úgy van megfogalmazva, mintha egy kisgyerek írta volna:

Kiscica, kutyus, höri, süni stb.

Tudtommal 16 éves kor a korhatár. Akkor miért nem lehet úgy is fogalmazni?

Élőben sem beszéltem még így senkivel, hogy "A cicusomnak van valami gondja."

Számomra eléggé irritáló. Vagy ez valami konvenció? Esetleg kötelező ebben a kategóriában?



2022. aug. 13. 09:18
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Bocsánat
2022. aug. 13. 10:46
 22/29 anonim ***** válasza:
85%

Nem is értettem a kérdést... "állatok nevét". Néztem egyet, ez mi a fene lesz?... Megkukkantom. Jövök ide, várom/keresem a neveket... Ja, hogy az ÁLLATFAJt miért így... 🤣🤣🤣


Erre mondják hogy "ülj le, egyes!" 🤣

2022. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
95%

Én élőben is úgy használom, hogy cicus meg kutyus, nyuszi, süni, stb, pedig mindenki azt mondja, hogy érettebb vagyok a koromnál :D


Egyszerűen így tetszik :D

2022. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
90%

Igazad van, én mindig canis lupus familiariskent hivatkozok rá, de van itthon egy felis silvestris catus, és egy Oryctolagus cuniculus domesticus is... Nem értem, miért olyan bonyolult nevén nevezni az állatainkat.

Irónia vége...

2022. aug. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
45%
#25 Kamu...már a stílusodból nézve...
2022. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Épp ma rendeltem meg a kutyám havi PetChef adagját, és ott is kutyusként hivatkoznak a kutyákra, meg lehet nézni. Plusz pont annak, aki összeszámolja hogy hányszor jelenik meg a kutyus szó összesen a weboldalon.

Biztos kisgyerekek főzik és árulják a kutyakaját.

2022. aug. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
68%
16-os, közgazdász vagy, vagy sem, messziről ordít, hogy egy igazi ítélkező s.ggfej vagy. Nem sokan szeretnek, mi?
2022. aug. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Meee gépelőtt nem látja az arcodat, hogyha csak szöveget ír neki;és akkor ezzel fejezi ki, erősíti meg, hogy szereti a kisállatát.
2022. aug. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
35%

Úristen ez ennyire kinos és személyes kérdés volt emberek? :D

Hogy most gyakorlatilag az egész hét szennyét rákellett önetni erre a szegény emberkére? :D

Csak megkérdezte nem?

Leszek az ördög ügyvédje is,valójában tényleg ő dolguk mit hogy mondanak,és senkit nem is érdekel hogy kinek tettszik és kinek nem,na de a kérdező szerintem arra kiváncsi,hogy mi ennek az oka. Magyarul megmondva:Miért?

Szerintem ez olyannyira a mindennapjaink része, hogy már senki nem tudja valójában miért mondja igy.

De nekem van egy elméletem(csak elmélet),mégpedig az hogy ha elmész üzletbe,megnézed a termékek boritóit,a reklámok feliratait,rájössz hogy ugyanilyen szövegeket látsz mindehol szinte.Némelyik üzletben van például ilyen bemondó is,ahol valami férfi vagy női hang szóll,és azt mondja ilyen békés és már már gügyögős hangon nekünk vásárlóknak,hogy x,xy termék most akciós,meg stb..És amikor ezt mondja,a háttér zene meg olyan mint amit a kisgyerekek bölcsőjében hall az ember.Ilyen kisbaba zenék.

Ezzel azt akarom mondani,hogy nem lehet hogy az emberek szeretik, hogy ha infantilizálják őket jobbról,balról?Nem lehet hogy azért van ennyi ilyen szó a mindennapokban(még az állatorvos részéről is)mert ez a szóhasználat köszön vissza ránk a termékek boritóiról,a reklámokból,a cimlapokról,a a csokis yoghurtokon lévő kis mesebeli macskáról, ahogy eszi a kanalával a yoghurtot és közbe mosolyog?Nem lehet,hogy ezek manipulálnak tudatalatt minket és tartanak minket egy ilyen gyermeki stádiumban?Mert egyébként köztudott tény is hogy a felnőttek nagyrésze gyerek,csak felnőtt testbe van zárva.De gyakorlatilag úgy is viselkednek sokan mint a gyerekek.Tisztelet kivételnek.De persze ez nem jelenti hogy aki igy beszél az gyerekes.Ez ettől el különül.

Szóval én ilyesmit látok.Egy globális elbutitást,ami a tudatalatt működik.Aztán valakit megkérdezel miért van ez,akkor egyből kapod a tüzet.Mert az emberek védekező mechanizmust vesznek fel,hogyha a lehetséges hibáikra mutatsz rá vagy vetsz fel kérdést.Érdekes.De mint mondtam,ez csak az én feltevésem.


No de legalább végre most itt volt valaki,akire kicsit ki lehetett önteni a minennapi frusztrációnkat,ha már kiverni nem birjuk annyiszor.. Igaz?

2022. aug. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!