Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek oldottabb? Nagy...

Hogyan legyek oldottabb? Nagyon félénk vagyok, nehezen oldódom fel emberek között. Főleg a férfiak közelségétől félek. Eszméletlen zavarba jövök, amikor egy olyan férfi van a közelemben,akihez vonzódom.

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok és ez a félénkség és zárkózottság az emberi kapcsolataimban is megvan sajnos. Pszichológushoz jártam, de vegyes tapasztalataim voltak, mert hol jobban, hol rosszabbul voltam. A félénkség egy picit enyhült,de nem múlt el annyira,amennyire szeretném.

2022. aug. 13. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Én is ilyen vagyok, szerintem ebből nincs kiút. Egy félénk emberből nem tudják kinevelni a félénkséget.

Van párod? Nekem ha épp van, akkor valahogy könnyebb. Akkor ugye nem potenciális partnerekként tekintek a férfiakra akikkel összesodor az élet, és akkor kevésbé érdekel hogy milyennek látnak, hogy mit gondolnak rólam, és így oldottabb tudok lenni. Persze akkor is megvan bennem a félénkség, a szorongás, de sokkal kisebb mértékben, és sokkal természetesebben tudok viselkedni.

2022. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi a foglalkozásod?
2022. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azt nem szeretném elárulni,de keveset találkozom ügyféllel,sokat ülök gép előtt. Mindenképpen határozottnak kell lennem, ebben sem segít a zárkózottságom.
2022. aug. 15. 22:20
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Úgy érted, mindenképpen határozottnak kell lenned a munkádban? Vagy a határozottság is olyan valami, amire vágysz?


Mindenesetre szerintem nem jó, hogy a munkád kapcsán sem vagy emberek között. A félénkségre jó terápia lenne más munkahelyet keresni. Vagy legalább a jelenlegi mellé valami olyan félállást, ahol igenis emberek között töltenéd az időt. Úgy ha csak kimondottan a munkáddal foglalkoznál, de emberek között, akkor is fejlődnének a mindenféle szociális készségeid (vagy hogy is mondjam, szóval oldódna a félénkség). Vagy ha nem is akarsz másodállást, mondjuk iratkozz be valami tanfolyamra, kezdj el járni rendszeresen edzőterembe, vagy gyülekezetbe,, vagy ami neked testhezálló. De muszáj berakni magad emberek közé, másképp ez nem megy, ez nem valami elméleti tudás, hanem csinálni kell.

2022. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló vagyok, csak 5 évvel vagyok fiatalabb nálad, kb férfiakkal nem is beszélek úgy oldottan, csak ha kérdeznek valamit pl melóhelyen. Szociális fóbiám van, pszichológus szerint.
2022. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Szociális fóbiám van"

És akkor ezzel mihez kezdesz? A kérdés az, hogy hogyan lehet rajta segíteni. A pszichológus mit mond, hogyan segít azon kívül, hogy ad egy ilyen diagnózist?

2022. aug. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mikor elmesélem neki hogy valami miatt nagyon szorongok, akkor mindig segít avval hogy beszélünk az adott helyzetről illetve, feltesz kérdéseket. Szokásom mindig mindenben a legrosszabbat látni, túl agyalni dolgokat, és ilyenkor mindig visszarángat úgymond a realitásba. Segít hogy kicsit máshogy gondolkodjak a dologról.
2022. aug. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6, nekem is szociális fóbiám van. Engem a diagnózis után tovább küldött egy pszichiáterhez, aki teletömött gyógyszerekkel... Ennyi volt a nagy megoldás a szakemberek részéről.
2022. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7, örülök hogy te kifogtál egy jó pszichológust aki beszélget veled és oldja a szorongást. Ritka az ilyen.
2022. aug. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

8-as,

Mit írt fel a pszichiáter?

Antidepresszánst, és nyugtatót írt fel nekem, én kértem, akkor már jártam orvoshoz 3 éve, és én kértem mert szükségét éreztem, kellett ahhoz hogy el tudjak "indulni".. Könnyebben beszéljek, ne legyen rossz kedvem igaz ez kb 2 hétig hatott.. de legalább volt tapasztalatom hogy milyen szorongás nélkül élni.

Ne várj csodát már a 2-ik alkalomnál, ez egy folyamat, meg kell ismernie a pszichológusnak. Normális az. hogyha kérdezget a családi háttérről meg ilyesmikről. Tudnia kell, így tud leszűrni dolgokat.

2022. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!