Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért látják ennyire egyszerűen?

Miért látják ennyire egyszerűen?

Figyelt kérdés

Az iskolázottság kapcsán, attól számítják ki mennyire értelmes vagy szorgalmas hogy milyen iskolákat végzett el!


Ha pl valaki szakmunkás vagy csak egy érettségije van, arra azt mondjak buta szar. És amúgy lehet van 125 IQ neki, de a közvélemény szerint 80-90 nek van mondva ha nincs diplomája. Ez akkora általánosítás szerintem!


2022. aug. 14. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Forrást kérek szépen, hogy hol olvastad ezeket!
2022. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tele van ezzel a gyakori. Diplomás válaszok alapján mindenki hülye, proli akinek csak érettségi jött össze.
2022. aug. 14. 10:53
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Kik latjak ezt igy? En nem tapasztalom
2022. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Biztos sok a diplás itt a gyakorin, és lenézik akinek nincs..bár én ezt még nem vettem észre
2022. aug. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Mert itt gyk-n majdnem mindenki diplomásnak állítja magát. Mindenkinek elmondása szerint 8-10 diplomája van, és akinek csak egy van, vagy egy sem az buta retek. Közben akik ilyeneket irkálnak garantálom, hogy némelyiknek még érettségije, vagy szakmája sincsen.

Nekem még egyelőre nincs. Jövőre tervezem elkezdeni a jogi egyetemet, de nem bánom, hogy 18 évesen nem rögtön oda mentem, mert én azóta szereztem több szakmát is, meg dolgoztam is, megismertem így sok embert, stb. 18 évesen azt se tudtam volna, hogy milyen szakra menjek, szóval felesleges lett volna menni. Majd jövőre, ha sikerül. /Tudom mi jön most, nem fog sikerülni, mert buta szar vagyok, mert nincs diplomám. De, sikerülni fog. Bőven van pontom a kinézett szakhoz/.

2022. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Szóval, neked a gyakori egy hiteles forrás? 🤦🙄🤔


Te se az eszedről vagy híres ezek szerint.

2022. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Ez hülyeség és itt sincs ez a vélemény.


Nem kell mindenkinek diploma, de egy szakma igen. És ez igenis számít, mert végzettség nélkül nagyon kevés munkát tudsz betölteni. Az érettségi konkrétan semmit nem ér, mindenkinek van, viszont a szakmunkások egyáltalán nincsenek lenézve.


Persze attól meg lehetsz okos és szorgalmas, hogy semmilyen iskolát nem végeztél el, de ilyenkor joggal teszik fel a kérdést, hogy akkor mit csináltál/ miert nem tanultál valamit.

2022. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Vicces, hogy a kérdező beszél általánosításról, miközben ő maga hoz egy általánosítást, ami valójában nem is létezik.
2022. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!