Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ezotéria hívők nem látják...

Az ezotéria hívők nem látják be, hogy egyszerűen nem valós dolog, amikben hisznek? Miért szeretnek folyamatosan félelemben élni?

Figyelt kérdés
Nyilván sokféle hívő van, én most azokra gondolok, akik mindent elhisznek, amit olvasnak. Ugye volt múltévben a világvégés dolog, nagyon sok fikció volt, de ugye nem történt semmi. Ma meg olvasom egy posztban, hogy ugyanaz a sztori, csa mot novemberre. Ugyanúgy közeledik a 3 dolog, aminek dec.21-re kellett volna ideérnie, noveberben két Nap lesz az égen, meg víz alá kerül ez meg az, élelmiszerhiány stb. Tipikus katasztrófaelmélet megint.

2013. aug. 8. 10:40
 1/9 Antimod ***** válasza:
95%
Akikről te beszélsz, azok nem az ezotéria-hívők, hanem egy azon belülre sorolt sokkal szűkebb csoport, a világvége-hívők. Az emberek mindig hajlamosak voltak a világ végét várni, minden korban megvoltak a próféciák, ami szerint egy bizonyos napon "mindennek vége lesz".
2013. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 zunerd válasza:
Majd ha kialszik a nap.
2013. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Megvan a hitem. Hiszek az ezotériában, ám nem hiszek a világvégében. Pont ez a lényeg. A létezésemet pont nem a fizikai környezetemtől teszem függővé. Talán ez az ezotéria egyik fontos ismérve.

Aki fél a világvégétől, az a létezését félti. Nem tudja hogy maradjon életben, mert ugye ő mindenáron ehhez az életéhez ragaszkodik, vagyis nem hisz.

2013. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem sok "világvége hívő" nem félelemben él hanem várja/reméli, hogy végre vége lesz ennek az egésznek...
2013. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Aki nem ragad rá minden mondatra, amit csak olvas, az talált más megfejtéseket is, és mérlegelte, mi fér össze a világképével, majd december vége felé megerősödött benne a helyes világkép egy jó arc Istenről és sok lökött emberről. Mondom ezt úgy, hogy szkeptikus lévén nyitva hagyom a kérdést, tehát számolok vele. A dec. 21-et nem nagyon előkelő helyen tartottam a valószínűségi skálán, de nem is vetettem el teljesen. Még így is jó alkalom volt kicsit szorosabbra fűzni a kapcsolatot Istennel. Így is lehet.
2013. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Ne próbáljuk meg észhez téríteni az ezósokat, a szex/szerelem kategórián túl ez a másik húzótémakör itt.
2013. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hiszek az ezotériában, de ennek semmi köze a világvégéhez.

A világvégében bárki tud hinni nem kell ezotériahívőnek lennie, teljesen más, az egyik a mágiáról szól a másik meg a hiszékenységről...

2013. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szkeptikusok miért nem látják be, hogy mindenkinek lehet saját hite? Ne értsetek félre, nem a világvégében hiszek, hanem (gyakorló ezoterikusként) a világ felemelkedésében.
2013. aug. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A keresztény világban 1525-re datálták először a világvégét. Azóta nem telik el év, hogy legalább egyet ne jósolnának. Mi dolgod vele? Hagyd rájuk.
2013. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!