Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felnött, családos ember miért...

Felnött, családos ember miért hazudik az anyagi helyzetéröl?

Figyelt kérdés

XII. kerület, Budapest. Új építésü társasház.

Tudomása van mindenkinek róla, hogy a régen itt álló családi házat úgy adta el az idös néni, hogy a fia kapjon egy lakást a helyén épülö házban. Itt lakunk, mindenki tudja melyik ez a szomszéd. Egyébként rendesek lennének, de nem tudnak beilleszkedni. Senki sem nagyzol, de ne kelljen már bocsánatot kérni ha új autója van az embernek. Az egyik szomszédnak még jogsija sincs. Ez a család meg ok nélkül hazudik. A férfi elöadja, hogy idézem “én kpra vettem a lakást”, “azért járok ezzel a régi kocsival (régi Suzuki Swift) mert félek hogy a Mercedesemet ellopják”. Ilyeneket kezd el mondani. Pedig tényleg senki semmivel nem vág fel. Már nagyon zavar ez mindenkit, semmi oka erre. Senki nem nézte le öket soha! Valami komplexusa lehet a fickónak? Hogy kell az ilyet kezelni? Szerencsére most azzal állt elö, hogy épített egy házat pár utcára és majd átköltöznek ha lesz idejük (…)


2022. aug. 15. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Felnőtt ember miért foglalkozik ennyire más életével? Engem nem érdekel, hogy azt mondja-e valaki, hogy vette, örökölte, vagy kapta a lakását, hiszen eleve nem érdekel, hogy miből van neki. Nem az én dolgom.

Biztosan azért beszél mellé, mert ennyire kíváncsiskodsz, olyannal kapcsolatban, amihez semmi közöd.

2022. aug. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Vannak notorikus hazudozók, nagyot mondók. Van ilyen ismerősöm több is. Azt mondja pl hogy ő állandóan dolgozik ( építőipar, tehát nem otthonról végezhető) mennyi munkája van stb.. erre mindig otthon van. Ő pl a szomszédom. Hallom hogy telefonál hangosan hogy itt és itt vagyok nagyon sok a munka, erre otthon van.

Kit csap be? Másokat? Vagy inkább saját magát?

Szerintem az ilyenek el is hiszik amit mondanak olyan régóta áltatja magát.

2022. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Ez valami pszichológiai betegség. Ne foglalkozz vele, végül is neked mindegy, hogy hogyan éli az életét, nem? Nem rokonod, nem barátod, fosd le :)
2022. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Háry János a szomszédos neve?


Ne foglalkozzanak vele, hogy miket mond. Egyik füleden be a másikon meg ki.

2022. aug. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ismerek én is ilyen kényszeres ferdítőket, nagyotmondókat. Szerintem mélyen legbelül nem elégedettek magukkal és megpróbálnak kifelé villantva folyamatosan többnek látszani. Végül már olyan beleéléssel képesek mondani az eltúlzott vagy akár teljesen kitalált dolgaikat, hogy ők maguk is elhiszik.

Szerintem érdemes rájukhagyni, ha ettől boldog, csinálja. Végül is az egész szomszédság tudja hogy vetít, és lehet fárasztó hallgatni, de ezen kívül nagyon nem árt vele. Vannak sokkal gázabb és kártékonyabb hazugságok is.

2022. aug. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy az neked?
2022. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Soha egy anyagi vagy munkával kapcsolatos kérdést nem tettem fel neki, nem kiváncsiskodtam. Van olyan szomszéd akiröl fogalmam sincs hol dolgozik mert nem került szóba. Nem is érdekel. Ez az ember magától kezdi el ezeket mondani! Pl azt mondom milyen szép napunk van, erre elkezdi, hogy bizony az van, el is mennek a Mercedessel egy kis túrára majd. Meg mennek a Francia riviérára is. Ehhez képest mi Siófokon voltunk és összefutottunk velük a francia nyaralás idején. Ö maga kezdte el mondani, hogy oda mennek, én csak ki akartam menni a kapun! Nem gyözött a fickó a másik irányba nézegetni.


Nem értem ezt, amúgy tisztelné és kedvelné mindenki. Nekem 8, hogy milye van vagy nincs.

2022. aug. 15. 13:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy az 5-nem van igaza.

Valami önértékelési probléma ez. Ő ezt szeretné és màr elhiszi a saját hazugságát.

2022. aug. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azok után, hogy itt még tök anonim fórumon is mennyien hazudnak, hogy 800 ezer meg afölött keresnek lazán, mit várunk?

Itt még a vállakozók is úgy vallják magukat, hogy olyan jól megy nekik, hogy millió alatt nem keresnek.

2022. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!