Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj ha 30 évesen szerete...

Miért baj ha 30 évesen szeretek a szülői házban lakni?

Figyelt kérdés

Régebben nagyon erősen bennem volt a társadalmi nyomása ennek, hogy el kéne költözni, önállóvá válni stb...


De egy ideje már úgy érzem tök jól el vagyok. Egyedülálló vagyok, nyilván ha lenne párom akkor más lenne. Társlakókkal nem laknék, nem bírnám elviselni hogy másokkal közös wc-t fürdőt meg konyhát használjak. Így viszont tényleg egyedül lennék ott a négy fal között. Itthon meg van kihez szólnom, tudom beszélgetni a családdal, stb... A másik ami zavart, hogy nem tudok vendégséget tartani barátoknak, ileltve nem akarom a szülőket zavarni ezzel. Persze ez se világvége, mert be tudunk ülni bárhova, meg programot csinálni. Szóval csak ezért megint csak luxus lenne egyedül lakni.


Tényleg ennyire elitélendő ha én szeretek a szülőkkel lakni?


2022. aug. 16. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Én lassan 50 évesen is ott lakom. Igaz már sajnos egyedül.

Mikor meghaltak a szüleim visszaköltöztem a házba. Városi paneldzsungelből vissza a vidéki létbe.

2022. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Nem "elítélendő", mert nem bűn, hanem éretlenség. A munkábaállástól kezdve az egészséges felnőtt jele, hogy leválik a szüleitől, és vagy kapcsolatban vagy akár önállóan él. A szülővel lakva mindig gyerekstátuszban tartja magát. Az rossz, hogy nincs kihez szólni, ezért kell a párkapcsolat.
2022. aug. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Én csak szimplán nem értem, hogy lehet szeretni otthon lakni a húszas évek közepétől. Oké hogy jóban vagytok, de akkor is teljesen alap életkori sajátosság, hogy vágysz arra, hogy külön lakj.


Anyagi okok miatt 26 évesen költöztem el, de már 20 évesen akartam volna. Ég és föld a kettő állapot. Lakótársam volt, nem zavart. Most a párommal élek. Egyszerűen minden sokkal jobb, a közérzet, általános kedv, az élet, ha nem a szülőkkel laksz, ha már dolgozol. Ugyanúgy tarthatod velük a kapcsolatot, sőt, kell is, de nem egészséges ennyi idősen otthon lakni, hacsak nem muszáj. Szerintem az én mentális egészségem is jobb lenne, ha el tudok költözni 20 évesen.

2022. aug. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekem a mentális egészségemet csak rombolta az azon való vergődés hogy elköltözzek.


-Saját bérleményt egyedül bérelni teljes gazdasági öngyilkosság lenne számomra.


-Társbérlőket kerülgetni nem akarok, ahogy már fent írtam.


-Saját ingatlant egyenlőre nem tudok venni, meg ahogy írtam, ott lennék egyedül a négy fallal.

2022. aug. 16. 10:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem bűn, de legalább most rá tudod arra fogni, hogy a magas rezsiárak miatt abba a helyzetbe kényszerültetek, hogy együtt lakjatok.


Én még szülőkkel lakom mert egyetemista vagyok és még tanulok, anyámék anyagi gondok miatt 2004ben tudtak csak elköltözni a szülői háztól, de most 2022ben úgy fest, hogy a nagyszülőkkel ismét össze kell költözni mert nagyon megterhelő lesz számukra fizetni a megemelt rezsit.

2022. aug. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Más is törlesztőrészletes lakásban él! Amit csinálsz, az a mamahotel. Anyuka főz, mos, takarít, te meg egy idős nő és férfi társaságát élvezed a kortársaid helyett. Valójában nem tartod magad alkalmasnak a saját életed vitelére, valószínűleg anyuka még a széket is a feneked alá tolta. Ideje felnőni. Így egész életedben magányos maradsz, mert így nem kellesz senkinek, ők meg sajna meghalnak.
2022. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Más is törlesztőrészletes lakásban él!"


Az önerőmhöz szükséges kölcsön részlete egy lakáshoz kb a havi fizetésem lenne. :)


"te meg egy idős nő és férfi társaságát élvezed a kortársaid helyett."


Ez bullshitelés, attól hogy szülőkkel lakok van társaságom, nem vagyok antiszoc.

2022. aug. 16. 10:40
 8/13 A kérdező kommentje:
*részlete - törlesztője
2022. aug. 16. 10:40
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként néha úgy érzem, hogy azok akik lekötötték magukat hitellel 40 évre valami rogyadozó vályogputrira, vagy panellakásra, azzal akarják igazolni magukat, hogy azokba taposnak, akik nem ezt az utat választják.
2022. aug. 16. 10:41
 10/13 anonim ***** válasza:
30%
Senki nem taposott beléd, te kérdeztél. Minek kérdezel, ha nem vagy kíváncsi a válaszokra? Önigazolásként? Azt nem kapsz.
2022. aug. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!