Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek gáz, ha nem...

Szerintetek gáz, ha nem szeretek másokkal együtt lakni?

Figyelt kérdés

Nem igazán viselem ezt a létformát, de sajnos másra nincs pénz. Igaz, idén végzek az egyetemen, de még munka mellett sem tudnék egyedül lakni 1-2 évig, mert pl: spórolni szeretnék egy saját autóra, azt meg teljes lakbér+rezsi mellett nem tudnék. Valószínű amiatt is zavar, hogy más lányokkal kell együtt élnem, mert nehezen viselem, hogy szingli vagyok, a legjobb barátnőim meg már rég összeköltöztek a párjukkal, az egyikük pedig a nyáron férjhez fog menni. Orvosi mellett semmi időm ismerkedni, pedig már 25 vagyok. Azzal nyugtatnak, hogy legalább nem csúsztam meg egy félévet sem, mert ők igen.


Nyilván a barátnőim nem nagyon értik a gondjaimat, maximum 1 évig laktak lakótársakkal/koliban, utána mentek közösbe a párjukkal, vagy hazaköltöztek a szüleikhez a barátjukkal együtt, mert így csak a rezsibe adnak bele, lakbért azt nem kell fizessenek, szóval így a legkönyebb spórolni. 2 olyan barátnőm is van, akik meg a tesóikkal laknak együtt.


Mondjuk a kolinál még mindig jobb, hogy most van egy saját 12 nm-es szobám, de annyira szűkösnek érzem, a konyha nagyon pici, nincs asztal, oda ki sem tudok ülni, a 20 nm-es szobában pedig 2 lány lakik, de nekik legalább erkélyük is van.


A gondom az, hogy az egyikőjük sosincs itthon hétvégénte, mert 2 órára lakik a családja innen, viszont a másik minden hétvégén felhozza a pasiját, ezt megbeszélte a másik lánnyal is. Velem szinte semmit nem beszél meg, szóltam már amiatt, hogy ne cigizzenek szinte minden órában az erkélyen, mert borzalmasan hangosak, és a régi faablakon át bejön a zaj. Ha meg kinyitom, akkor a füst is, meg van, hogy füveznek. Nem gondoltam, hogy ennyi gond lesz ezzel a csajjal, ez a 2. passzív féléve lesz, mert rájött a dolgozhatnék, pedig ő is orvosis. El nem küldhetem innen, a szobatársát meg nem nagyon érdekli, mert csak aludni jár haza hétköznap.


Próbáltam más albit nézni, de eszméletlen árak vannak a külön szobákra. Legalább 10-15 ezerrel több, mint most. Nem tudom bevállalni.


Csak bírjam ki ezt a félévet valahogy, utána, ha lesz munkám, jobb helyre mehetek.



2019. febr. 3. 13:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Amúgy 2,5 évig kolis voltam, utána pár hónapot fiúkkal laktam, de olyan rendetlenek voltak, hogy szabályosan elmenekültem onnan. Azóta vagyok itt, a hétvégén hazajárós lány kezdetektől itt van, a problémás szobatársa előtt egy évig egy tündibündi lakott itt, egyszer szóltam rá, erre úgy megsértődött, hogy egy hónappal később kiköltözött. A mostani meg se hallja, ha kérek tőle valamit. Nem tudom, hogy melyik a rosszabb.
2019. febr. 3. 14:06
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

Ez most kérdés vagy csak ki akartad sírni a bánatod?


Ha spórolni akarsz, az a te döntésed. Annak ára van. Kibírsz még egy kicsit, ha eddig is kibírtad. Én 30 évesen kezdtem saját életet, addig nevelő szülő tűrt meg egy patkány lyukban és kiszámíthatatlanul agresszív volt. Legalább tudtam félretenni, és most már jól keresek ahhoz, hogy egyedül éljek egy takaros kis albérletben. Egyetlen szóval se sírt a szám sose, hogy úgy élek mint egy putris cgány, mocsokban és stresszben, igencsak szűkösen. Inkább hálás vagyok a sorsnak hogy megedzett és minden vacak helyzetben meglátom a jót. Javaslom rinya helyett inkább te is tegyél így, rögtön nem lesz olyan sz.r. Ja meg igen. Ne hasonlítgasd magad másokhoz. Az soha semmi jóra nem vezet. Neked ezt dobta a gép. Két dolgot tehetsz: vagy sírsz miatta, vagy felszeged az állad és elviseled annak tudatában, hogy elmondásod szerint nem kell már sokáig, utána jobb lesz. Ennyi. Másoknak még ennél is rosszabb jut.

2019. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem senki sem szeret olyanokkal együtt lakni, akiket nem szeret úgy igazán, nem akar velük együtt élni mint "család", akivel vagy akikkel nem szeretne közös életet, ezeket a megoldásokat mindig a kényszer (jobbára anyagi) szüli. Sajnos ez van.

Mondjuk ilyenekbe szerintem abszolút nincs jogod beleszólni, hogy ne cigizzenek óránként, azt meg pláne nem értem, miért nem mindegy neked, hogy mit szívnak. És ezt úgy mondom, hogy sose cigiztem meg sose füveztem. 10 éve lakom koleszban meg albiban, szerintem amíg nem üvöltetik hajnal 1-ig a zenét hétköznap, meg nem lopják el a holmijaidat, addig ne igazán panaszkodj.

2019. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Persze, de az emberek különböznek. Mégis miért kéne elviseljem, hogy drogoznak mellettem? Meg, hogy hangoskodnak? Szerinted normálisak, miután füveztek? Nem! Nekem ez így elég kellemetlen. Talán szólnom kéne a tulajnak... Arról nem is beszélve, hogy szinte minden második pénteken isznak is a haverokkal a lakásban, legalább hajnal 1-ig. Egyszer átjött hozzám barátnőm filmezni,szó nélkül beállított 3 sráccal a csaj este 11-kor, és már ittak is addigra. Szegény barátnőm annyira kiakadt, hogy fél órával később hazament. Én ezután megkértem a lakótársam meg a srácokat, hogy ennek itt most vége van, én aludni szeretnék. Azt mondták, hogy ne húzzam fel a dolgot idegre, hanem igyak én is. Ott elpattant a cérna. Azóta mondjuk nem láttam ott azt a három srácot, de a lakótársam még csak elnézést se kért, hogy berongyolt a 3 haverjával. Azóta szól, ha jön valaki, de az nem sokat segít azon, hogy nem akarom, hogy minden hétvégén itt legyen vagy a pasija, vagy a baráti társasága. De joga az van hozzá, nem zárdába költözött.


Én csak azt nem értem, miért nem megy át soha a pasihoz hétvégén, neki is van saját szobája a saját albijában. Nem mennek oda hétvégén, mert hétköznap oda megy át a lakótársam, mert itt csak hétvégén tudja fogadni a srácot. Én majdnem megmondtam neki múltkor, hogy ha hetente legalább 4 esti szex/együttalvás az igényetek, akkor költözzetek össze inkább. De ezt nem tehetem, másfelől meg csak fél éves kapcsolat, nyilván emiatt nem költöznek össze.

2019. febr. 3. 14:28
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
Jaaa hogy a tulaj nem is tud ezekről? Miért is nem?
2019. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
Azért kell elviselned, hogy melletted drogoznak, meg egyébként péntek este élik az átlagos fiatalok átlagos életét, mert nem költözöl el mellőlük. Ők nem tehetnek róla, hogy azért nem, mert neked nincs annyi pénzed, hogy olyan helyen lakhass, ahol hozzád hasonló életvitelt folytató emberek laknak. Ha olyan kevés pénzed van, örülj, hogy találtál egy olyan szobát, ahol annyiból kijössz.
2019. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én meg ugyanezt kérdezem, ha látja, hogy nem kompatibilis az életvitelünk, miért nem keres más helyet? :D Ja, mert őt nem érdekli, hogy én mit csinálok, meg, hogy mit szeretnék.


Eddig tűrtem a dolgot, azért nem szóltam a tulajnak. De most már fogok.

2019. febr. 3. 16:25
 8/15 A kérdező kommentje:
És tudom, hogy nekem fog igazat adni, mert én lakom itt régebb óta.
2019. febr. 3. 16:26
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos ez ilyen, én is évekig éltem koliban, 1 évig egy partikoliban amit utáltam, sokszor hajnali 4ig ment a buli rohadt hangos volt, üvöltöztek vandálkodtak stb, úgy hogy én 6kor keltem, szakdogáztam és dolgoztam mellette... persze nem volt mindennapos, de tény hogy nem volt nyugis év, viszont erre futotta, így ezt "ki kellett bírnom". Sajnos tudom milyen érzés, mikor olyannal laksz együtt akivel nagyon különböztök - de ahhoz nincs jogod hogy megtiltsd neki, hogy jól érezze magát, hisz ő is ott lakik.

Erre szerintem az egyetlen megoldás, hogy új albi keresésénél az ilyenekre konkrétan rá kell kérdezni, mennyire parti emberek, dolgoznak-e, milyen későn szoktak lefeküdni stb. Az ilyeneket akár a szerződésbe is bele lehet foglalni egy pontba (szerintem), mint házi szabályzat. Ha pedig ti kerestek embert, akkor őt is kikérdezni ilyenekről. Tehát, körültekintőbben választani helyet / embert. Sajnos persze ha szűkös a pénz, az ember nem tud sokminden közül válogatni, de fogd fel úgy, hogy ez most ideiglenes, és legalább van egy saját szobád! Ha meg nagyon szar, akkor keress mást és max vállalj heti 1x valami pluszmunkát, abból megvan 10-15 plusz (még több is;))

2019. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Kipanaszkodtad magad, de mi a kérdés?

Leírtad, még egy fél év és lesz jövedelmed, tudsz menni máshova. Vagy pasizz be és költözz hozzá. De nem vagyok benne biztos, hogy az lesz a megoldás. Valószínűleg ennyi idősen, ha mindig másokkal laktál együtt (szülők, testvérek, majd lakótársak) szükséged lenne egy kicsi egyedüllétre, önállóságra. És majd akkor rájössz, hogy mennyire is igényleg, hogy együtt lakj valakivel. Legalábbis én ilyesmit érzek

2019. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!