Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet csökkenteni a...

Hogyan lehet csökkenteni a lelkiismeretet, milyen trükkel lehet "lesz@rom" jellegű hozzáállást létrehozni?

Figyelt kérdés

Arra kell gondolni hogy "más is milyen szemét" vagy "megerdemli" vagy...?


Valami hasznos praktika esetleg?



#lelkiismeret csökkentés
2022. aug. 18. 13:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ugyanis túlságosan lelkiismeretes vagyok és ideje lenne ezt befejezni de nem tudom hogy lehet megoldani.

Úgy hogy ne legyen miatta lelkiismeret furdalásom.

2022. aug. 18. 13:02
 2/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogyan tapossák el a lelkiismeretes, önkritikus embereket és néd meg, hogyan sztárolják, akik hallomásból sem ismerik ezeket.
2022. aug. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A fejlett lelkiismeret nagy érték, én elgondolkoznék rajta, hogy tényleg el akarom-e dobni csak azért, mert másoknak nincs. Engem is zavar, hogy amíg én becsületesen próbálok élni, mások csak a saját érdekeiket tartják a szemük előtt és legfeljebb csak eljátsszák, hogy becsületesek, hogy előbbre jussanak. Három dolgot tudsz tenni: vagy te is olyan leszel, mint ők, vagy meggyőzöd őket, vagy pedig odébbállsz és olyan helyet (munkahelyet, barátokat, országot) keresel, ahol értékelik a lelkiismeretességet és a becsületességet. Én a harmadik lehetőség felé hajlok. Meggyőzni másokat szélmalomharc, a gerincem meg nem fogom elhagyni semmi pénzért.
2022. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az önbecsülésedet kell rendbe hozni. Sosem arra gondolok, hogy "a másik is sz*mét", hanem arra, hogy "én többet érek, semmint hogy így bánjanak velem"
2022. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak úgy érheted el ezt az érzést ha téged az élet nevelt nem a szüleid.
2022. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5# Milyen bölcs.
2022. aug. 18. 13:58
 7/13 A kérdező kommentje:
4# Valamit félreértettél.
2022. aug. 18. 13:58
 8/13 anonim ***** válasza:
Mit értettem félre? Úgy értettem, lelkiismeretes vagy, de úgy érzed, mások ezt kihasználják. Ha nem ez a helyzet, akkor fejtsd ki bővebben! Ha ez a kérdés lényege, odáig biztos nem süllyednék, hogy szemet szemért elv alapján sz*vassak meg másokat.
2022. aug. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"lelkiismeretes vagy, de úgy érzed, mások ezt kihasználják"


Nem írtam olyat, hogy úgy érzem mások ezt kihasználják. Nem ez a téma, hanem amit leírtam a kérdésben.

2022. aug. 18. 15:35
 10/13 Shaddark ***** válasza:

A legegyszerűbb módja ha azt látod ami van valójában.

Pl. valaki fontoskodik, idegesítően.

Tudhatod hogy valószínűleg kis korában, vagy talán még most is a családban elnyomják, nem adnak a véleményére, nem kapott / kap elég figyelmet családjában. Ezt szeretné kompenzálni azzal, hogy nagyobb jelentőséget kerít a dolgoknak mint amit "megérdemelnek" valójában. Mert így egy kis plusz figyelmet remél a környezetétől, amivel kompenzálni szeretné a hiány érzetét.

ha ezt így leveszed, inkább sajnálni fogod és nem fog tudni felidegesíteni.

Ha nem nyitott szemmel, "felülről nézve", tudatosan kezeled a környezeted, csak reagálsz a dolgokra mint egy gép, akkor semmilyen praktika nem segít. Max. napi 2-3 hangulat javító :)

2022. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!