Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ocsmány a hajam, emiatt...

Ocsmány a hajam, emiatt értéktelennek érzem magamat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

27/N vagyok.

Göndör hajam van. Kamaszkorombanjött a bántás miatta, hogy miért ilyen száraz, stb. Random emberek szóltak be az utcán, hogy de csúnya vagyok.

Itthon is piszkáltak a külsőm miatt, és emiatt evészavarom is volt.


Nos azóta rengeteg év telt el, jártam kezelésre, terápiára, és kb. minden okés már, kivéve a hajammal való barátkozást. Racionálisan tudom, hogy emiatt nem vagyok értéktelen, kiveséztem ezt már az orvosokkal is, de semmi nem hat.


Amit tudni kell: festem a hajamat, és igyekszem göndör termékekkel ápolni. Nem vasalom, nem hajszárítózom. Hetente egyszer mosom, igyekszem követni a curly girl methods módszereket. Igyekszem sok vizet inni. Régebben 3 havonta vágattam. ÉS SEMMI.

A hajam ocsmány. Iszonyat fizzy, töredezett, száraz, drótos. A fodrász előtt, mikor mentem, majdnem fél tubus hajolajat kentem rá, és beitta az egészet, alig hitte el.


Egyszerűen semmi önbizalmam miatta. Akármit csinálok, akárhogy tűzöm fel, olyan rondának érzem magamat.


Amikor a fodrász beszárítja, szép, semmi bajom vele, a töredezettség sem látszik.


Megfelelő termékekkel igyekszem ápolni, már vagy a századik terméket próbálom, és semmit nem javul.

Mindenki mondja, hogy milyen száraz.


És ezért nem érzem magam sem szexinek, sem nőiesnek, sem szépnek. Akárhova megyek a lányokkal bulizni, vagy ismerkedni, engem nem néznek a pasik, pedig igyekszem szemezni, de csak a barátnőimet nézik. Az arcom sem a legszebb, ez a rusnya haj csak rádob.


Hogy tehetném túl magamat ezen? Eddig 5 pszichológus/pszichoterapeuta/pszichiáter kezelt, sokkal komolyann traumáim voltak, azokon túljutottam, ezen nem tudok.


2022. aug. 18. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a fodrászoddal akkor. Azt mondtad, ha ő csinálja akkor szép. Kérd meg, hogy segítsen elsajátítani, hogy tudd otthon belőni úgy hogy neked is tetsszen. Én legalábbis ezt tenném, de mivel férfi vagyok oldalt hátul 0-ás, felül 1 centis hajjal, nem biztos, hogy tőlem jött a legjobb ötlet :D
2022. aug. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor én mit szóljak? 😃 Nyírjam ki magam? Mert deformált arcom miatt kiröhögnek? Gülű szemem van? Össze vagyok csoffadva, minden ruhámat kifogytam... Stb. Ez van. 😃
2022. aug. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Érzem hogy le leszek szavazva, de azért leírom... Esetleg levágatni, és paróka? Nekem is ugyanez volt a bajom, csak az én hajam a hullámos és göndör között van, de ugyanúgy egyszerre száraz, drótszerű és zsíros. Végül feladtam, levágattam és vettem egy gyönyörű egyenes hosszú parókát. Komolyan mondom,sírtam a tükör előtt a boldogságtól.
2022. aug. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Ez is egy opció, de ez olyan mint a csúnya fog. Amíg lehet, jobb a saját.
2022. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld ki a keratinos hajegyenesítést. Én is ezen gondolkodom mostanában, de még nem mertem kipróbálni. Nekem is száraz és göndör, és csak a hajmosás napján néz ki jól, másnapra madárfészek lesz belőle (pedig szatén sapkában alszom).


Hajhabot, hajzselét amúgy szoktál rá rakni vizesen? Az szép tartást ad neki egy kis időre.

2022. aug. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

3


Én nem szavazlak le, ez is egy opció, viszont tökéletesen egyetértek a 4-es válaszolóval.


Azért csak a külsőségek és divat miatt ne tedd tönkre azt amid van. Nekem rések vannak az elülső fogaim között, és eddig minden fogorvos lebeszélt a direkt héjról, mert azt mondták, 2 totál egészséges fogat kell lecsiszolni hozzá, ami majd törik, meg kiül rajta a vörösbor, ha esetleg dohányzol, érzékeny lehet idővel, stb.


Más emberek százezreket/milliókat költenek hajbeültetésre, és annak is örülnének, ha egy madárfészek lenne a fejük tetején, természetes úton.


Persze értem, hogy a kérdező problémáján nem fog segíteni az ha másnak rosszabb, de ilyet senki ne csináljon, se hajjal, foggal, szájjal, bármivel, csak a divat és külsőségek miatt.


Volt Ausztriában 1 román kollégám, 25 éves, majdnem az összes fogát kihúzatta, ami megmaradt az csiszoltatta, és a többi héj, híd, meg implantátum. Tök szép neki, persze, de 50 évesen nem biztos hogy örülni fog neki, ha a híd alatt valamelyik még létező foga elkezd rohadni, aztán a fél szájában lévő dolog kuka, és másfél millió lesz újjáépíteni, az 1 kirohadt foga miatt. Tudom-tudom, nem fog a téma, de csak érdekességképpen írtam :)

2022. aug. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismerős ez a story, én is gyűlöltem mindig a hajam, általánosban mindig csúfoltak miatta, mert bolyhos volt és nagy, senkinek nem volt ilyen haja és emiatt kiközösítettek, pulinak és rondának neveztek. Én kiegyenesíttettem vegyszerrel, amire nem bíztatlak, mert ha alapból ennyire száraz a hajad az egyenesítés szörnyen eltöri. Én vasaltam minden nap emellett így három hónap és teljesen letört, szó szerint lepotyogott az alja. Utána póthajjal rakattam be sok éven keresztül és így volt szögegyenes picike saját hajam hosszú póthajjal. Aztán ahogy idősödtem megpróbáltam elfogadni a természetes hajam és lenövesztettem a roncsolt, egyenesített részt, de sajnos már nem olyan mint tini koromban pedig én is a göndör hajas módszert követem részben. A csoportban nem kérdezted meg, hogy ők mit ajánlanak? Göndör fodrászhoz jársz? Pakolásokat szoktál tenni a hajadra? Nehéz olajos pakolások kellenének meg olajos hajvégápolók az ilyen száraz hajra, vagy esetleg meglehet nézetni még, hogy nem e valami belső dolog okozza. Pl. nekem teljesen kiritkult a hajam hormonális változás miatt. Én sem érzem magam jól a hajam miatt, de már nem gyilkolom ilyen módszerekkel, próbálom elfogadni, van amelyik nap jól áll, van amikor elbújnék egész napra.


27/N

2022. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!