Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hagyok ki szavakat...

Miért hagyok ki szavakat néha, anélkül hogy észrevenném?

Figyelt kérdés
Általában írásban fordul elő, hogy kihagyok szavakat és nem veszem észre. Pl "át akartam (menni) a zebrán". És utólag veszem észre miután elküldtem, hogy hülyeséget írtam. De beszéd közben is előfordul néha, és mikor a másik furán néz rám akkor esik le, hogy hülyeséget mondtam.

2022. aug. 20. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez írásban szokott lenni néha, és általában akkor, amikor izgatott vagyok/ideges vagyok, és túl sokat akarok írni túl gyorsan. Nem lehet, hogy nálad is ez van?
2022. aug. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg gyorsabban gondolkozol mint írsz, ezért azt hiszed leírtad már azt a szót, hisz gondolatban megtetted, legalábbis velem így szokott lenni, néha össze is vonom őket :)
2022. aug. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyen velem is előfordult már mikor valakinek gyorsan írtam és nem volt sok időm átnézni sem. De ahogy a kettes is mondja, valószínűleg gyorsabbak vagyunk gondolatban.
2022. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert leszarod, amit mondasz.
2022. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de valószínűleg ugyanezt érzik az Origo újságírói is az utóbbi időben.
2022. aug. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!