Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha ilyen helyzetbe...

Mit tegyek ha ilyen helyzetbe kerülök? Egyszerűen nem tudom kezelni és nagyon kellemetlen, ráadásul már túl idős vagyok, hogy így reagáljak, nagyon gáz

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet hogy gyakran összefutok olyan emberekkel akiket ismerek de sosem voltunk jóban.. ilyenek pl a régi iskolatársaim vagyok azok családtagjai. Nem tudom elkerülni mert szinte mindenki itt lakik a környéken, még ha egyszerűen el kell mennünk egymás mellett az nem gond, de tudjátok van az a pillanat, amikor több ideig ott állunk valamire várva, pl liftre, buszra stb.. és ilyenkor pár másodperc is nagyon hosszúnak tűnik, egyszerűen brutál kellemetlenül érzem magam, és ezt nem is tudom titkolni, szó szerint ott tiprolódok, és várom, hogy az illető eltűnjön már végre vagy én le tudjak lépni. És ez nagyon látszik rajtam. Sajnos nem is örülök hogy ezzel a 3-4 emberrel összefutok, és annyival nagyobb megkönnyebbülés lenne ha nem egy helyen laknánk, de sajnos a költözés nem opció.

És szeretek is itt élni, hülyeség lenne emiatt elmenni, viszont képtelen vagyok az ilyen helyzetek kezelni, és hideg vérrel megélni. Mással is van ilyen esetleg? ti mit tanácsoltok?



2022. aug. 20. 20:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Mi a fene olyan nagy probléma azon, hogy egymás mellett álltok némán néhány másodpercig? Busz esetén menj arrébb. Ez legyen a legnagyobb bajod az életben!
2022. aug. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán miért gond, ha van valaki, akit felületesen ismersz? Nem értem a problémádat
2022. aug. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

nehéz elmagyarázni, de talán az érthető ha azt mondom, hogy ezek az emberek sokat bántottak a külsőm miatt, és lenéztek az anyagi helyzetünk miatt

ugye az évek teltek-múltak, szebb nem lettem, és nem gazdagodtunk meg, és amikor találkozom ezekkel az emberekkel, érzem magamon a tekintetüket, és azt, hogy folyamatosan bírálva vagyok, ennyi év után is, úgy, hogy már semmi közöm hozzájuk

és ezért kellemetlen.. mert abban a pár másodpercben is olyan mintha szemmel vernének

2022. aug. 20. 20:44
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Ennek a súlyos önértékelési zavarnak a kezeléséhez pszichológus kell, méghozzá hosszú terápia lesz. A lifteket meg buszmegállókat nem tudod kiiktatni az életedből, sőt, az embereket se, a világ részei, együtt kell velük élned. Egy felnőtt ember nem problémázhat kitalált elképzelések alapján azon, hogy mit gondolnak róla mások, különösen tekintettel arra, hogy semmit nem gondolnak, mert egyszerűen nem érdekled őket, nem vagy számukra fontos, a maguk dolgával törődnek. A világ nem rólad szól. Viszont csúnya és szegény emberekkel bőségesen tele van, tehát nem nyújtasz semmiféle kiugró látványt.
2022. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

3. Csak a fejedben létezik a probléma. Magadnak gyártod ezeket a tevkepzeteket ... hogyvők mit gondolhatnak....


Jó eséllyel semmit.

2022. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
#4: 👍👍
2022. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit csinálni. Igyekezd kerülni az ilyen szitukat.


Én szerencsére nagyon ritkán találkozok valamelyikkel.

Ilyenkor az a legsokkolóbb számomra mikor az akkori iskolai gúnynevemen szólítanak meg amit már 15éve nem is hallottam..


Az azért tud kellemetlen érzéseket felidézni az emberben..........

2022. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Hát 7-es, a föld alá süllyedés helyett kezdj el laza kedvességgel harsányan cseverészni velük, (Á, Józsi, milyen rég láttalak, hogy vagy, mi újság?"), hidd el, meg fognak lepődni, és te fogsz bennük kellemetlen érzéseket kelteni. A te feladatod, hogy ne csinálj magadból áldozatot!
2022. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#8 Mert szociális fóbiásként az olyan könnyű...


Nem mellesleg részben (vagy egészében) miattuk lettem az.


Vidéki iskola, a tanárok kb magasról sz@rtak rá hogy mi folyik ott..


Egyszer az egyik az egész osztály előtt úgy gyomorszájon rúgott 6.odikban hogy 10percig alig kaptam levegőt, még a könnyem is kijött.


A fél osztály csak nézett a másik fele meg rajtam vihogott. Ő kapott egy intőt és ennyi..


És ez csak egy volt a sokszáz hasonló esetből.


Régi szép emlékek............

2022. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Felnőttél. Azóta eltelt legalább 10 év. Az a múlt. Már nem az az életed! Senki nem mondta, hogy könnyű. De azt se, hogy az életnek kötelező könnyűnek lennie.
2022. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!