Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vágyunk mindig másra?...

Miért vágyunk mindig másra? Meg leszünk valaha elégedve azzal amink van?

Figyelt kérdés
20 éves srác vagyok mindenem meg van amiért 3-4 éve ezelőtt öltem volna, hogy meg legyen. Csak úgy teljesülnek az álmaim és hálás vagyok ezért. Viszont nem értem miért van az, hogyha már meg vannak azok a dolgok amiket szerettem volna, akkor rájövök arra, hogy mégsem erre vágytam és nem tudok örülni mégis meg van mindenem amit 3-4 éve akartam volna. Mindig új tárgyakat, tapasztalatokat szeretnék jobbat mint amim van és nem tudok megelégedve lenni azzal amim van. Kicsit ijesztő belegondolni abba, hogy mindig jobbnál jobb életet szeretnék és ha meg kapom amit szerettem volna többre vágyom és soha nem vagyok megelégedve azzal amim van. Talán maximalista vagyok mert azt vallom mindig lehet jobb. De attól félek ha élérem az összes célom és meg lesz mindenem amit szeretnénk, akkor sem leszek boldog és ez a gondolat fel tépi a régen elhagyott kérdéseket bennem amik az élet értelmét keresik.

#álom #élet #tárgy #cél #Fogyasztói cikkek
2022. aug. 24. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A másra szó gyakran olyan dolgokat jelent,mint pl úgy meghalni hogy életedben egy deka olyan ételt nem ettél,ami drágább mint 500ft.

Illetve drága dolgokat,amikből bőven van a földön csak kell a bevétel.

Ez a nagyravágyás...

Legalábbis a 90%-a.

2022. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindig kellenek celok es menni kell elore. Ez normalis
2022. aug. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Soha nem leszünk elégedettek. Ez az ember alaptermészete. De ha nem így lenne, talán még mindig a kőbaltánál tartanánk az őserdőben. De ez is lesz a végünk, elpocsékoljuk a föld erőforrásat.
2022. okt. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!