Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az alacsony emberek általában...

Az alacsony emberek általában ambiciózusabbak?

Figyelt kérdés

Hallottam már többször ezt, hogy az alacsony emberek (főleg férfiak) kicsit hátrányban érzik magukat a termetük miatt és éppen ezért általában idegesebbek és azzal próbálnak kompenzálni, hogy jobban hajtják magukat azért hogy megszerezzék mások figyelmét. Az önbizalmukat valószínű nehezebben tudják kiépíteni, de utána túlkompenzálnak, cigányoknál is megfigyeltem az alacsonyak a legnagyobb szájúak és legagresszívabbak.

Mondjuk az egyértelmű hogy a legtöbb alacsony embert zavarja, ha magas mellé kell állnia, egykori francia elnök Sárközy is emlékszem csak alacsony munkásokkal volt hajlandó fotózkodni mikor gyárlátogatásra ment. Sok politikus volt a történelemben, aki szintén alacsonynak számított és mégis eljutott odáig az igyekezete miatt.



2022. aug. 24. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van akire igaz.. de en nem ismerek ilyet
2022. aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet általánosítani, de létezik egy Napóleon komplexus nevű elmélet, ami szerint az alacsony emberek túlkompenzálnak. Ezt amúgy cáfolták már több kutatással is, de abban van valami, hogy ha egy agresszív, ambíciózus férfi amúgy történetesen alacsony, akkor hajlamosabb lehet a túlkompenzálásra.


Érdekes megfigyelni, hogy az agresszív diktátorok között tényleg mennyi az alacsony termetű. Sztálin, 168 cm volt, mint a feleségem, de Hitler is alig volt több 170-nél. Putyin is úgy 170 cm lehet. Most nem mennék bele, hogy Orbán Viktorunk mennyire diktátor, vagy sem, se tény, hogy a magassága és a viselkedésjegyei is stimmelnek.


A külön vicc, hogy a saját korában Napóleon átlagos termetű volt.

2022. aug. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem se lehet általánosítani. Én egy nagyon alacsony lusta férfit ismerek csak. De ez nem jelent semmit, biztosan van mindenféle.
2022. szept. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!