Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni az alacsony...

Mit lehet tenni az alacsony vérnyomás ellen?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez nálam mennyire számít kórosnak, általában olyan 85-100 között szokott lenni az első, és 60-65 körül a második érték.


Azt hittem, hogy csak placebó-hatás, de régebben rájöttem, hogy néha ha fáj a fejem, akkor ha üdítőt iszom, az elmulassza. De igazából lehet, hogy csak a cukor megdobja egy kicsit a vérnyomásom, és emiatt elmúlik az alacsony vérnyomás okozta fejfájásom.


Aztán mindig is ájulós, szédülős típus voltam, pl. egy hirtelen mozdulatnál erősen megszédülök, volt már, hogy többször egymás után el is ájultam egy hirtelen felállás miatt (bár ez igen ritka), aztán volt, hogy tömegben nem tudtam leülni és nagyon meleg volt, és kb. 5-10 percen belül elkezdtem szédülni, konkrétan ki kellett mennem leülni valahova, mert éreztem, hogy el fogok ájulni, ha nem ülök le időben.


Ezzel csak arra akartam célozni, hogy nem feltétlen az alkatomból adódóan ilyen alacsony a vérnyomásom, szóval szerintem még a korom ellenére sem okés, ha ennyi a vérnyomásom, mert valóban okoz gondokat.


De annyira nem tartom kórosnak, hogy bármi gyógyszert is szednem kéne, csak valami életmódbeli változásra gondolok, esetleg valami hasznos tippre, ami kicsit növelné a vérnyomásomat.


Ha ez számít bármit is, gyakran alacsony a pulzusom is, mértem néha 60 alatt is, általában olyan 60 és 70 között van, de néha akár magasabb is lehet, viszont sosem megy 85 fölé.


Illetve lehet, hogy nem ez okozza, de iszonyat fázós voltam mindig is, egy időben nyáron is majd lefagyott a kezem, most már csak a lábam meg az orrom fázós, most is pl. 25 fokban viszonylag hideg az orrom, a lábam meg zokni nélkül lefagy (szinte még azzal együtt is), ami semmi ahhoz képest, hogy tavaly nyáron még néha vastag zoknit, esetleg mamuszt (vagy egyszerre mindkettőt is) hordtam.


17/L



2022. aug. 17. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ha sokat mozogsz, sportolsz, akkor jobb lesz a vérkeringésed. A fázósságon biztos segít, talán az ájulásos problémáidon is. Ez utóbbiak egyébként a hirtelen növekedéssel, éréssel is összefüggenek, és néhány év alatt maguktól meg szoktak oldódni.
2022. aug. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Próbálok többet sportolni, a futással próbálkoztam, és próbálom nem elhagyni, még ha nem is tudok 8 percnél többet futni, aztán előfordul, hogy előtte elfelejtek enni (meg úgy alapból is mindig elfelejtek enni meg inni) és olyankor még 3 percig is alig bírok futni, egyszerűen nincs erőm hozzá. Viszont olyankor cserébe gyorsan szoktam sétálni, nehogy már ne csináljak semmit.


Nőni pedig szerintem már egy pár éve egy centit sem nőttem, úgyhogy szerintem ennyi idő alatt már rendbejött volna, ha ez lenne az oka.

2022. aug. 17. 00:39
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Ahogy első írja, mozgás, sport. Viszont azzal kiegészíteném, hogy olyan mozgásforma kellene, ami alapvetően edzi és erősíti a szívet és a keringést.


Hosszan tartó terhelési állapot kell, mert annak sok értelme nincs, hogy alkalomadtán 3-8 perceket rohangálsz aztán meg semmi egész nap.


Én mióta rendszeresen túrázom, azóta konkrétan olyan a vérnyomásom ahogy a nagykönyvben meg van írva. Pedig régebben mindig alacsony volt.

2022. aug. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Én már nagyon rég óta küszködök azzal, hogy ha ülésből felállok, szinte azonnal vissza kell ülni/lehajolni, mert kimegy a fejemből a vér. Majdnem minden egyes alkalommal ez van, és iszonyatosan rossz. Sosem tudtam igazán hogy mit lehetne tenni ellene, feltételezem nekem is az alacsony vérnyomástól van.

Szívem rendben van, 5-6 éve elég komolyan futok már, sosem segített benne semmit.

Viszont amúgy én ivás szempontjából olyan vagyok mint a kaktusz, nem iszok sokszor egy nap, de egy alkalommal többet, és elég gyakran van hogy nem eleget. Gondolom ha jobban figyelnék/tudnék figyelni a rendszeres ivásra, kevésbé lenne ez, de akkor sem szűnik meg ha rendesen iszok igazából.


A hosszabb, erőteljesebb futásokat tudom én is ajánlatni, bár nekem személy szerint nem oszt, nem szoroz, uganúgy össze tudok kb esni ha hirtelen állok fel, edzettségtől függetlenül. Ami más tőle nálam hogy nagyon alacsony a pulzusom, nyugalmi helyzetben simán lemegy 40-50-re.


Abból kiindulva hogy az üdítő ivásra a fejfájásod elmúlik, nem lehet hogy a vércukorszintednek is köze van a dologhoz? A nagyon alacsony vércukor szinttől is tudod magadat rosszul érezni, ezt nyilván gyakoribb evéssel/ivással lehet orvosolni, vagy ha mész valahová és tudod hogy sok ideig nem eszel, akkor 1 müzli szelet/csoki segíthet hogy ne menjen le nagyon a vércukrod, illetve hordj magadnál mindig vizet (vagy akár cukros üdítőt is, ha szereted), és kortyolgasd gyakrabban mint ahogy szoktad.

2022. aug. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A vércukorra nem is gondoltam, mert majdnem egy éve voltam vérvételen, ahol még kicsit magasnak is számított a vércukorszintem. Mondjuk azon én is meglepődtem, pedig emlékeim szerint nem ettem-ittam előtte semmit, ami megdobta volna.


Plusz kicsi korom óta a szüleim adnak nekem üdítőt, és lényegében azóta napi szinten ittam üdítőt. Így is lehetne alacsony a vérnyomásom? Talán a szervezetem megszokta, hogy a cukor miatt gyakran magasabb a vérnyomásom, ezért máskor nem is erőlködik, hogy jobban pumpálja a vért? Mert az tény, hogyha így belegondolok, hogy általában vagy éhgyomornál történtek a negatív dolgok, esetleg ha nem ittam előtte semmit, vagy max. egy kis vizet.


Mert bár nem iszom minden nap üdítőt, sőt, mostanában szándékosan próbálom teljesen elhagyni a hozzáadott cukrokat az egészségtelensége miatt.


Tegnap meg is lepődtem, hogy a szokásos nyugalmi helyzetemben 111-et mértem első eredményként, és nem értettem, hisz előtte 3-4 órával még 90 alatt mértem. Aztán megfordult a fejemben, hogy talán mert aznap kivételesen délután egy igen édes üdítőt kortyolgattam, így azóta úgy gondolom, hogy emiatt lehetett.

2022. aug. 17. 10:15
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
Gyere dolgozni közalkalmazottnak, garantáltan felmegy a pumpa. :D
2022. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!